مدیر جهاد کشاورزی خنداب خبر داد:

تولید 120 هزار تن انگور در خنداب/ داربستی کردن 50 هکتار از باغات سنتی انگور

اسماعیلی گفت: میزان تولید انگور در شهرستان خنداب سالانه حدود ۱۲۰ هزار تن است حدود ۲۰ درصد به‌صورت تازه خوری و انگور است و مابقی به کشمش تبدیل می‌شود و به تهران، استان‌های هم‌جوار و خارج از کشور صادر می‌شود.
کد خبر: ۹۰۲۸۷ تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳

به گزارش دیار آفتاب؛ اسماعیلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: ۱۳ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات باغی در شهرستان خنداب داریم که ۷هزار هکتار آن سطح زیر کشت تاکستان‌های انگور است و ۶هزار هکتار هم شامل هلو، شلیل، گیلاس، آلبالو، زردآلو، سیب، به، گلابی، بادام، گردو است.

اسماعیلی بیان کرد: از این میزان سطح زیر کشت، سالانه ۱۸۰ هزار تن محصولات باغی تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی خنداب تصریح کرد: میزان تولید انگور در شهرستان خنداب سالانه حدود ۱۲۰ هزار تن است حدود ۲۰ درصد به‌صورت تازه خوری و انگور است و مابقی به کشمش تبدیل می‌شود و به تهران، استان‌های هم‌جوار و خارج از کشور صادر می‌شود.

وی اظهار کرد: ۵۰ هکتار سطح زیر کشت باغات انگور تغییر الگوی کشت از سنتی به داربستی داشتند و حدود ۲۵۰ پرونده متقاضی داریم که منتظر دریافت تسهیلات بانکی هستند تا کار داربستی کردن باغ‌ها انجام شود.                                                                                                                                                         

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ۲ کارخانه فرآوری کشمش در شهرستان فعال هستند ، دو کارخانه دیگر نیز تسهیلات دریافت کرده و در حال ساخت هستند و یک کارخانه دیگر که در تملک بانک بوده اخیراً توسط شهروندی خریداری‌شده و پیگیر تسهیلات است تا بتواند کشمش باغداران شهرستان را خریداری کند.

انتهای پیام/