گزارش تصویری| مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی اراک آغاز واکسیناسیون اصناف استان مرکزی از فردا شاهی که همه چیز را به انحصار خودش در آورده بود ایران - آمریکا / ملی پوشان فوتسال به دنبال قطعی کردن صعود به مرحله بعد آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان از دو هفته آینده دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه طرف‌ها در عمل به آن پایبند باشند لیگ قهرمانان آسیا| قرعه سخت برای سرخ‌پوشان ایرانی/ نبرد انتقامی پرسپولیس و الهلال برای راه‌یابی به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا| پرواز بلند ایران به نیمه نهایی/ یک ۳ هیچ دیگر؛ حریف می‌طلبیم! 25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند! ناتوی آسیایی؛ چرا پیوستن به سازمان شانگهای برای ایران اهمیت دارد؟
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵
کد خبر: 90287
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
مدیر جهاد کشاورزی خنداب خبر داد:

تولید 120 هزار تن انگور در خنداب/ داربستی کردن 50 هکتار از باغات سنتی انگور

اسماعیلی گفت: میزان تولید انگور در شهرستان خنداب سالانه حدود ۱۲۰ هزار تن است حدود ۲۰ درصد به‌صورت تازه خوری و انگور است و مابقی به کشمش تبدیل می‌شود و به تهران، استان‌های هم‌جوار و خارج از کشور صادر می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ اسماعیلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: ۱۳ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات باغی در شهرستان خنداب داریم که ۷هزار هکتار آن سطح زیر کشت تاکستان‌های انگور است و ۶هزار هکتار هم شامل هلو، شلیل، گیلاس، آلبالو، زردآلو، سیب، به، گلابی، بادام، گردو است.

اسماعیلی بیان کرد: از این میزان سطح زیر کشت، سالانه ۱۸۰ هزار تن محصولات باغی تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی خنداب تصریح کرد: میزان تولید انگور در شهرستان خنداب سالانه حدود ۱۲۰ هزار تن است حدود ۲۰ درصد به‌صورت تازه خوری و انگور است و مابقی به کشمش تبدیل می‌شود و به تهران، استان‌های هم‌جوار و خارج از کشور صادر می‌شود.

وی اظهار کرد: ۵۰ هکتار سطح زیر کشت باغات انگور تغییر الگوی کشت از سنتی به داربستی داشتند و حدود ۲۵۰ پرونده متقاضی داریم که منتظر دریافت تسهیلات بانکی هستند تا کار داربستی کردن باغ‌ها انجام شود.                                                                                                                                                         

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ۲ کارخانه فرآوری کشمش در شهرستان فعال هستند ، دو کارخانه دیگر نیز تسهیلات دریافت کرده و در حال ساخت هستند و یک کارخانه دیگر که در تملک بانک بوده اخیراً توسط شهروندی خریداری‌شده و پیگیر تسهیلات است تا بتواند کشمش باغداران شهرستان را خریداری کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار