وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۳
کد خبر: 90287
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
مدیر جهاد کشاورزی خنداب خبر داد:

تولید 120 هزار تن انگور در خنداب/ داربستی کردن 50 هکتار از باغات سنتی انگور

اسماعیلی گفت: میزان تولید انگور در شهرستان خنداب سالانه حدود ۱۲۰ هزار تن است حدود ۲۰ درصد به‌صورت تازه خوری و انگور است و مابقی به کشمش تبدیل می‌شود و به تهران، استان‌های هم‌جوار و خارج از کشور صادر می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ اسماعیلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: ۱۳ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات باغی در شهرستان خنداب داریم که ۷هزار هکتار آن سطح زیر کشت تاکستان‌های انگور است و ۶هزار هکتار هم شامل هلو، شلیل، گیلاس، آلبالو، زردآلو، سیب، به، گلابی، بادام، گردو است.

اسماعیلی بیان کرد: از این میزان سطح زیر کشت، سالانه ۱۸۰ هزار تن محصولات باغی تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی خنداب تصریح کرد: میزان تولید انگور در شهرستان خنداب سالانه حدود ۱۲۰ هزار تن است حدود ۲۰ درصد به‌صورت تازه خوری و انگور است و مابقی به کشمش تبدیل می‌شود و به تهران، استان‌های هم‌جوار و خارج از کشور صادر می‌شود.

وی اظهار کرد: ۵۰ هکتار سطح زیر کشت باغات انگور تغییر الگوی کشت از سنتی به داربستی داشتند و حدود ۲۵۰ پرونده متقاضی داریم که منتظر دریافت تسهیلات بانکی هستند تا کار داربستی کردن باغ‌ها انجام شود.                                                                                                                                                         

اسماعیلی خاطرنشان کرد: ۲ کارخانه فرآوری کشمش در شهرستان فعال هستند ، دو کارخانه دیگر نیز تسهیلات دریافت کرده و در حال ساخت هستند و یک کارخانه دیگر که در تملک بانک بوده اخیراً توسط شهروندی خریداری‌شده و پیگیر تسهیلات است تا بتواند کشمش باغداران شهرستان را خریداری کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار