تیم ملی خوب گل زد اما خوب بازی نکرد؛

اکبرپور: پرسپولیس مشکلات دو تیم دیگر را ندارد و کارش راحت است/ از استقلال بخاطر حواشی‌اش توقعی نمی‌رود

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: توقع آن‌چنانی نمی‌توان از استقلال داشت، هرچند که استقلال حتی اگر ضعیف هم باشد مانند شیر زخمی‌ای بوده که حتی ضعیفش هم برای رقبا ترسناک است.
کد خبر: ۹۰۲۸۶ تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا اکبرپور، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون بازی‌های تیم ملی اظهار داشت: در بازی اول آن طور که باید و شاید بچه ها مچ نبودند که دلیل آن هم نبود بازی تدارکاتی، تمرین، دیر اضافه شدن لژیونرها و کرونایی شدن سرمربی بود. در بازی با عراق اما تیم بهتر ظاهر شد و هرچند که به عقیده من ما خوب بازی نکردیم و فقط خوب گل زدیم، نتیجه لازم را کسب کرده و از زمین مسابقه خارج شدیم.

اکبرپور در خصوص آینده تیم ملی ادامه داد: با توجه به لژیونرهایی که داریم که همه آن‌ها در لیگ های خوب اروپایی و در تیم های خوب بازی می‌کنند، اگر درست از آن‌ها استفاده کنیم و در مسیر صحیح قرار داشته باشیم، می‌توانیم به راحتی از پس تیم‌های دیگر هم بر بیاییم چون الان تیم ملی ما در هر پست دو سه بازیکن تراز اول دارد که سطحشان از آسیا یک درجه بالاتر است. با وجود این جوانان در تیم ملی ما تا 10 سال آینده هم در آسیا آقایی می‌کنیم، این را تضمین می‌دهم.

سرمربی پیشین ماشین سازی در خصوص بازی استقلال و الهلال اذعان داشت: الهلال همیشه در بازی‌های آسیایی متشکل از بازیکنانی رنگارنگ از نژادها و کشورهای مختلف بوده که با هزینه‌های گزافی دور هم جمع شده‌‌اند، اما ما همیشه در برابر عربستانی‌ها به خصوص الهلال نمایش خوبی داشتیم هرچند که بازی هم به همان میزان سخت بوده. آن‌ها برای ما خطرناکند چون استقلال یارگیری درستی نداشته و درگیر حواشی زیادی هم بوده.

وی افزود: توقع آن‌چنانی نمی‌توان از استقلال داشت هرچند که استقلال حتی اگر ضعیف هم باشد مانند شیر زخمی‌ای بوده که حتی ضعیفش هم برای رقبا ترسناک است. اگر بازیکنان به خود باور داشته باشند، می‌توانند حتی پیروز از زمین مسابقه خارج شوند. اصولا در وهله اول باید در این بازی محتاط بوده و سپس به فکر حمله باشیم.

وی در خصوص قرعه پرسپولیس در این مرحله تاکید کرد: قرعه‌ای که نصیب پرسپولیس شد قرعه آسان تری به نسبت تراکتور و استقلال بود و کار راحت تری برای پرسپولیس وجود دارد. همچنین پرسپولیس مشکلات مدیریتی و حواشی استقلال و تراکتور را ندارد. با این حال امیدوارم هر سه نماینده کشورمان با دست پر به کشور برگردند.

او درخصوص شرایط تراکتور نیز بیان داشت: ما خودمان در لیگ برتر با ماشین سازی چنین شرایطی داشتیم و در انتهای لیگ به دلیل کمبود یار به مشکل خوردیم. خداراشکر همین که یک تیم جمع کردیم و می‌فرستیم تا خطر محرومیت و جرایم مالی را دفع کنیم خودش اتفاق خوبی است. نمی‌خواهم درمورد مدیریت صحبت کنم اما همه در رخ دادن این شرایط مقصرند حتی هیأت فوتبال. امیدوارم این اخبار به گوش خارجی‌ها نرسد تا مضحکه جهان نشویم. مایی که این حجم از استعداد را در کشور داریم باید با قدرت به بازی ها برویم نه با این وضع.

انتهای پیام/