فاطمه زهرا (س)؛ الگویی برای همه زنان/ چگونه می‌توان فاطمی زندگی کرد؟ تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با اعتبار سنجی و بدون ضامن پرداخت می‌شود واکنش روسیه به ادعاهای انگلیس؛ «یاوه‌گویی است» نمایشگاه تخصصی مبلمان و خودروهای لوکس و کلاسیک در اراک دایر می‌شود تماس تلفنی اردوغان با آیت الله رئیسی / رئیس جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلند مدت و همه جانبه دارد وزارت جهاد هم ساحل خواری می‌کند؟ مرگ پسر بچه 2 ساله بر اثر سقوط در استخر باغ جزئیات پرداخت وام بدون ضامن/ تسهیلات تا ۵۰ میلیون فقط با کسر از حقوق وام گیرنده تأکید بر مردمی برگزار شدن برنامه های گرامیداشت دهه فجر/ انقلاب اسلامی متعلق به مردم است و دستگاه ها باید تسهیل گر باشند گزارش| اشک اصلاح‌طلبان برای سفر رئیسی به روسیه/ وقتی غرب‌گرایان نگران عزت ملی می‌‌شوند!
یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱
کد خبر: 90234
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲
نائب رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

عدم هماهنگی دستگاه ها مانع شکوفایی معدن در استان مرکزی شده/ رشد جایگاه ایران در بازارهای صادراتی با فرآوری محصولات معدنی

مردانی گفت: با توجه به اینکه استان مرکزی در حوزه سنگ های معدنی و زینتی حرف های زیادی برای گفتن دارد، بایستی تلاش شود تا از خام فروشی در این بخش جلوگیری شده تا بتوان در بخش فراوری معدنی جایگاه بهتری را در بازار های صادراتی کسب کرد.

عماد مردانی نائب رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص ظرفیت معادن استان مرکزی گفت: استان مرکزی دارای معادن اکتشاف شده، استخراج شده و ظرفیت های بالقوه ای است که بایستی با شناسایی آن در راستای استخراج آنها حرکت کنیم. البته موانعی در این بین وجود دارد که عدم هماهنگی دستگاه های ذیربط از جمله آن است. برای مثال در همین زمینه نیاز به کسب مجوزهای مختلف از دستگاه های ذیربط از جمله محیط زیست است که متاسفانه ناهماهنگی دستگاه ها باعث شده تا فعالین حوزه معدن با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کنند.

مردانی تصریح کرد: تسهیل صدور مجوز در حوزه معدن راهکار اصلی است که باعث جذب سرمایه گذاران خواهد شد. همچنین نیاز به حمایت های بانکی در این زمینه به شدت وجود دارد چرا که سرمایه گذاری در این حوزه نیازمند مبالغ بسیار بالایی است. لذا حمایت های بانکی تاثیر بسیاری در ترغیب سرمایه گذاران دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان در حوزه سنگ های معدنی و زینتی(عمده ترین بخش معدنی استان مرکزی) حرف های زیادی برای گفتن دارد، بایستی تلاش شود تا از خام فروشی در این بخش جلوگیری شده تا بتوان در بخش فراوری معدنی(کانی های فلزی و غیر فلزی) نیز جایگاه بهتری را در بازار های صادراتی کسب کرد و ارزش افزوده بسیار خوبی برای استان و کشور به همراه داشت.

نائب رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی خاطرنشان کرد: پتانسیل استان در زمینه معدن بسیار بیشتر از مقدار فعلی است و همین امر طلب می کند تا مسئولین امر و سیاست گذاران در این حوزه با تلاش مضاعف، حمایت از سرمایه گذاران را جزو اصلی ترین برنامه های خود قرار دهند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار