اعلام رنگ بندی جدید شهرستانها از ۲۰ شهریور

سه شهرستان استان مرکزی از وضعیت قرمز خارج شدند

براساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک شمار مناطق با رنگ بندی نارنجی کرونایی استان مرکزی به ۵ شهرستان افزایش یافت و شش شهرستان نیز همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.
کد خبر: ۹۰۱۸۳ تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۸

به گزارش دیار آفتاب؛ بنابر اعلام امروز وزارت بهداشت و نرم‌افزار ماسک، اراک، دلیجان، ساوه، فراهان، خمین و خنداب در وضعیت قرمز و شازند، کمیجان، زرندیه، آشتیان و محلات در وضعیت نارنجی و تفرش در وضعیت زرد قرار دارند.

مجموعا در کشور ۶۸ شهرستان قرمز، ۲۰۹ شهرستان نارنجی، ۷۱ شهرستان زرد و صفر شهرستان آبی وجود دارد‌.

گفتنی است بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی کرونا مسافرت از شهرهای نارنجی و قرمز به شهرهای کشور و ورود افراد غیر ساکن با خودروهای شخصی به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است و جریمه ورود و خروج خودروها به شهرهای قرمز و نارنجی به ترتیب ۱۰ و پنج میلیون ریال است.

بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به  ۸۸۴۷۵ نفر رسیده است.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ های  زرد و آبی در اعلام رنگ بندی های کرونایی به معنای وضعیت های خطر متوسط و کم خطر هستند.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

انتهای پیام/