اعتکاف دهه هشتادی‌های در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
کد خبر: 90168
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴

دستور رئیس جمهور برای رسیدگی ویژه به وضعیت کارگران معادن/ مهلت ۲۰ روزه ‌برای تعیین تکلیف وضعیت زندگی و مسکن کارگران /نظام پیمانکاری باید تغییر کند

رئیس جمهور با بیان اینکه با بیان اینکه طبس می‌تواند عسلویه معدنی شود، گفت: ‌حقوق کارگران باید به طور کامل پرداخت شود.

به گزارش دیار آفتاب؛  به نقل از خبرگزاری تسنیم از طبس،  آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ظهر امروز در جریان بازدید از معدن پرود‌ه طبس اظهار داشت: این شهرستان و این معادن زمینه توسعه  زیادی دارد.

وی با بیان اینکه باید زیر‌ساخت‌ها تکمیل شود، افزود: اگر زیر‌ساخت‌ها تکمیل شود و توسعه در مسیر درستی شکل گیرد نیاز کشور برطرف می‌شود و به عبارتی هیچ نیازی به واردات نداریم‌.

رئیس جمهور ‌با بیان اینکه با‌ توسعه این معدن نیاز کشور به واردات رفع خواهد شد، گفت:  تکمیل زیرساخت‌ها و توجه به حقوق کارگران دو شرط توسعه معدن پروده شهرستان طبس است.

رئیس جمهور با بیان اینکه‌ تکمیل چرخ توسعه دو شرط دارد، گفت: اول باید زیر‌ساخت‌ها  تکمیل شود و ‌سپس ‌حقوق کارگران ‌کامل پرداخت شود و حقی از آنها ‌ضایع نشود؛ معتقدیم نظام پیمان‌کاری باید متحول شود اینها نباید نگران بیمه و ‌پرداختی‌هایشان باشند.لذا مهلت 20 روزه ‌به پیمانکاران معدن زغال سنگ طبس برای تعیین تکلیف وضعیت زندگی و مسکن کارگران این معدن می‌دهیم.

رمضان کریتی مدیرعامل زغالسنگ پروده طبس توضیحات کامل سایت معدنی شهرستان را به رییس جمهور ارائه کرد.

رئیس جمهور پس از بازدید هوایی، در معادن حاضر شد  و برای شنیدن مشکلات معادن و معدنکاران این شهرستان در جمع کارگران معدن پروده طبس حاضر و با آنها به گفت و گو پرداخت.

حوضه زغالدار طبس با وسعتی بالغ بر 30،000 کیلومتر مربع و ذخیره اکتشافی 75/2 میلیارد تن زغال سنگ کک شو و حرارتی، غنی ترین و بزرگترین ناحیه زغالی ایران محسوب می گردد.

ناحیه پروده با وسعت 1200 کیلومتر مربع و ذخیره زمین شناسی 1/1 میلیارد تن زغال سنگ کک شو، یکی از چهار ناحیه زغالی طبس و بزرگترین حوضه زغال سنگ کک شو ایران است.

پس از انجام مطالعات امکان پذیری استخراج مکانیزه ناحیه پروده و اجرای عملیات فاز یک تجهیز معدن زغال سنگ پروده توسط کنسرسیوم ایریتک-ایراسکو، نهایتاً این فاز با ظرفیت تولید سالانه 5/1میلیون تن زغال سنگ خام و 750،000 تن کنسانتره، به روش جبهه کار طولانی در پروده یک از سال 1386توسط شرکت زغال سنگ پروده طبس مورد بهره برداری قرار گرفت.

captcha
آخرین اخبار