گزارش تصویری| مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی اراک آغاز واکسیناسیون اصناف استان مرکزی از فردا شاهی که همه چیز را به انحصار خودش در آورده بود ایران - آمریکا / ملی پوشان فوتسال به دنبال قطعی کردن صعود به مرحله بعد آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان از دو هفته آینده دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه طرف‌ها در عمل به آن پایبند باشند لیگ قهرمانان آسیا| قرعه سخت برای سرخ‌پوشان ایرانی/ نبرد انتقامی پرسپولیس و الهلال برای راه‌یابی به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا| پرواز بلند ایران به نیمه نهایی/ یک ۳ هیچ دیگر؛ حریف می‌طلبیم! 25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند! ناتوی آسیایی؛ چرا پیوستن به سازمان شانگهای برای ایران اهمیت دارد؟
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷
کد خبر: 90158
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳
مسئول دایره پیشکسوتان و راهیان نور اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

۳۰ هزار پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در استان مرکزی تجلیل می شوند

فرامرزی گفت: سالجاری تجلیل از ۳۰ هزار پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در استان مرکزی هدف گذاری شده که بخشی از آن در هفته دفاع مقدس و مابقی آن تا پایان سال و در طی برنامه های مختلف برگزار خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجید فرامرزی مسئول دایره پیشکسوتان و راهیان نور اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ظهر امروز(پنج شنبه) در نشست هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس در استان گفت: یکی از باشکوه ترین برنامه ها در هفته دفاع مقدس تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس و مقاومت است که علاوه بر تجلیل از رشادت ها و مجاهدت های رزمندگان برکات زیادی نیز به دنبال دارد.

وی افزود: سال گذشته مراسم تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس با حضور پربرکت مقام معظم رهبری برگزار شد که استان مرکزی نیز سهم به سزایی در این راستا داشت و امسال نیز با حضور ویدئو کنفرانس ریاست جمهوری و مسئولین کشوری این مراسم باشکوه برگزار خواهد شد.

مسئول دایره پیشکسوتان و راهیان نور اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: مراسم‌ تجلیل از پیشکسوتان به شکل متمرکز در اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان به شکل محدود برگزار می شود و شهرستان ها با توجه به ظرفیت ها و شرایطی که دارند و با تاکید بر رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، این مراسم را برگزار می کنند.

وی بیان کرد: سالجاری تجلیل از ۳۰ هزار پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در استان مرکزی هدف گذاری شده که بخشی از آن در هفته دفاع مقدس و باقی آن تا پایان سال و در طی برنامه های مختلف برگزار خواهد شد.

فرامرزی ادامه داد: استان مرکزی بیش از ۵۵ هزار رزمنده دلاور در دفاع مقدس دارد که در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر عدم فراموشی پیشکسوتان در پیچ و خم زندگی برنامه های متنوعی برای آنها در نظر گرفتیم.

وی تأکید کرد: تکریم پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس یک وظیفه بر گردن همه مردم و خصوصا مسئولین است و انتظار می رود با به کارگیری ظرفیت ها در  راستای تکریم و پاسداشت مجاهدت این عزیزان گام های بلندی برداریم.

مسئول دایره پیشکسوتان و راهیان نور اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به اینکه راه اندازی نهضت خاطره گویی برای نسل جدید یکی از برنامه های دایره پیشکسوتان استان است ،گفت:در طول سال برنامه های مختلفی با توجه به مناسبت عملیات ها در نظر داریم چراکه اعتقاد داریم این مهم موجب احیای فرهنگ دفاع مقدس و ارزش های آن خواهد شد.

وی تأکید کرد: تقویت هویت ملی و خودباوری از مهمترین اهداف نهضت خاطره گویی دفاع مقدس است که در این راستا جشنواره استانی من افتخار می کنم در ابعاد مختلف در دستور کار قرار گرفت.

فرامرزی افزود: جشنواره استانی من افتخار می کنم با موضوع خاطرات پیشکسوتان اعم از جانبازان، ایثارگران، آزادگان ، رزمندگان و خانواده های معظم شهدا با رویکرد کلیه وقایع در هشت سال جنگ تحمیلی شامل بمباران مناطق، اجرای فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و هنری در جبهه و مناطق جنگی، خاطرات اعزام به جبهه و صحنه‌های نبرد با دشمنان، عملیات‌های دفاع مقدس و نقش مردم و مناطق ویژه، خاطرات اسارت و خاطرات فرزندان عزیز و خانواده های معظم شهدا در استان مرکزی برگزار می‌شود.

وی گفت: شرکت در این جشنواره برای کلیه یادگاران عزیز دفاع مقدس استان مرکزی آزاد است و کلیه علاقمندان می توانند خاطرات دست نویس خود را از طریق پیام رسان های ایتا، سروش و واتس آپ به شماره ۰۹۱۸۴۳۴۹۵۷۱ ارسال کنند.

مسئول دایره پیشکسوتان و راهیان نور اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی خاطر نشان کرد: آثار منتخب علاوه بر اینکه جوایز نفیسی به آنها تعلق میگیرد در قالب کتابی چاپ و منتشر خواهد شد و امیدواریم با این اقددامات در راستای حفظ سرمایه های ملی که همان خاطرات ارزشمند رزمندگان است گام های بلندی برداریم.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار