رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک خبر داد

کاهش شیب بیماری کرونا در سطح استان مرکزی/نقش آفرینی موثر بسیجیان در اجرای طرح شهید سلیمانی

جمالیان گفت: در هفته جاری شاهد کاهش شیب بیماری کرونا در سطح استان مرکزی هستیم و به سمت نزولی شدن پیش می رویم و احتمالا در هفته آینده این کاهش بیشتر ادامه دار باشد ولی برای عبور سریع تر از این شرایط نیازمند مشارکت مردم هستیم تا بتوانیم از موج پنجم کرونا که بسیار هم طولانی شد را بگذرانیم.
کد خبر: ۹۰۱۳۵ تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در نشست ویدئو کنفرانسی قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) با حضور سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بهرام عین اللهی وزیر بهداشت گفت: سپاه و بسیج در کنار کادر درمان در خط مقدم مقابله با ویروس منحوس کرونا است که با تلاش های میدانی و جهادی بسیاری از تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده اند و امروز بسیاری از موفقیت ها در امر کنترل و کاهش آسیب های بیماری کرونا مرهون تلاش های سپاه و بسیج است.

وی افزود: در طول شیوع بیماری کرونا فرهنگ نجات بخش دفاع مقدس بار دیگر توسط کادر درمان و بسیجیان احیاء شد که موجب دلگرمی مردم و عبور از بحران های سخت شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: در طول انقلاب اسلامی اجرای بسیج مردمی همواره راهگشا و مشکل گشا بوده و در طول بیماری کرونا با بسیج مردمی که اتفاق افتاد شاهد فعالیت های خوبی بودیم و امروز برای اجرای واکسیناسیون عمومی جامعه و ریشه کن کردن بیماری باید بسیج مردمی رقم بخورد.

وی بیان کرد: بسیج در بحران ها همواره حضوری میدانی داشته و در کنار مردم نقش آفرینی کرده و در شرایط امروز جامعه مهمترین جهاد فی سبیل الله کمک به کنترل و کاهش بیماری کرونا است که مردم در کنار متولیان باید مشارکت داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک حفظ عزت و کرامت مردم در مراکز واکسیناسیون را اولویت مهم دانشگاه علوم پزشکی خواند و گفت: سعی داریم در صورت اختصاص سهمیه بیشتر واکسن با تعدد مراکز واکسیناسیون صف های واکسن و زمان انتظار را به حداقل ممکن برسانیم.

وی افزود: بیش از بیست و دو هفته از اجرای طرح شهید سلیمانی می گذرد و خوشبختانه این طرح در گام های قبلی موفقیت های خوبی به همراه داشته و در پیک پنجم علاوه بر محورهای گذشته برای کمک به واکسیناسیون بسیجیان نقش آفرینی می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: در هفته جاری شاهد کاهش شیب بیماری کرونا در سطح استان مرکزی هستیم و به سمت نزولی شدن پیش می رویم و احتمالا در هفته آینده این کاهش بیشتر ادامه دار باشد ولی برای عبور سریع تر از این شرایط نیازمند مشارکت مردم هستیم تا بتوانیم از موج پنجم کرونا که بسیار هم طولانی شد را بگذرانیم.

وی ادامه داد: طرح شهید سلیمانی در سطح استان مرکزی با همت بسیجیان غیور در حال انجام است و خصوصا در روند واکسیناسیون کمک های بسیار خوبی توسط سپاه و بسیج در حال انجام می باشد.

جمالیان با بیان اینکه راه اندازی شیفت عصر مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی نشان از عزم راسخ بسیجیان برای تسریع روند واکسیناسیون دارد،گفت: البته مرکز مصلی اراک و شهید سالکی اراک نیز در شیفت عصر خدمات ارایه می دهند و در طی دو روز گدشته بیش از ۳۵ هزار واکسن تزریق انجام شده است.

وی افزود: همچنین با افزایش تست های رپید شناسایی بیمار و بیماریابی افزایش پیدا کرده و در بیماریابی به برکت طرح شهید سلیمانی بسیار موفق عمل کرده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطر نشان کرد: خوشبختانه در سطح استان مرکزی استقبال بسبار خوبی از واکسن برکت انجام شده و در این هفته واکسیناسیون دانشجویان را آغاز خواهیم کرد و با توجه به سیاست کلی مبنی بر بازگشایی دانشگاه ها علاوه بر رده های سنی واکسن دانشجویان نیز با قوت انجام خواهد شد.

انتهای پیام/