رئیس جمهور دوشنبه شب با مردم سخن می گوید ماشین تخریب انتصابات دولت از کجا کوک می‌شود؟ برای اعتلای بسیج باید به جوانان خلاق میدان داد/ دولت اسلامی با دیوان‌سالاری محقق نمی‌شود تحسین کاربران از اهدای مدال قهرمان المپیک و جهان به شهید گمنام/ تو دنیای سعید ملایی‌ها تو محمدرضا گرایی باش! «شیر خفته» کرونا را بیدار نکنیم؛ سایه «پیک ششم» را جدی بگیریم! مستاجران وام ودیعه مسکن را گرفتند؟ شهادت یک پاسدار اهل خمین در درگیری با سارقین مسلح نامه 160 نماینده به رئیس جمهور/ دولت برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کند وزیر بهداشت: واردات واکسن به ۱۶۰ میلیون دُز می‌رسد/ از مراجع برای تشویق مردم به واکسیناسیون کمک می‌خوا‌هم ارز 4200 تومانی به سفره مردم نرسید/ حمایت از اقشار کم‌درآمد با پرداخت یارانه مستقیم
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۵
کد خبر: 90103
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲

هوای اراک برای پنجمین روز متوالی در وضعیت ناسالم قرار گرفت

کیفیت هوای اراک در ساعت 8 صبح امروز (چهارشنبه ۱7شهریور ماه)، عدد 132 را نشان می‌دهد که بیانگر هوای ناسالم برای گروههای حساس است.

به گزارش دیار آفتاب؛ براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای این شهر در ساعت ۸ صبح امروز (چهارشنبه ۱۷ شهریور)، عدد ۱۳۲ را نشان می‌دهد که بیانگر "هوای ناسالم برای گروه‌های حساس" برای پنجمین روز متوالی در هته جاری است.

همچنین در ساعت مذکور ایستگاه‌ سنجش آلودگی هوای شهر شازند عدد ۱۵۱ را نشان می‌دهد که بیانگر هوای "ناسالم" است.

از ابتدای سال جاری شمار روزهای آلوده اراک  65 روز معادل ۴۰ درصد بوده است این وضعیت نگران‌کننده

اما متأسفانه علیرغم مشکل ریشه ای آلودگی هوای کلانشهر اراک که عمدتا ناشی از آلاینده های ایجاد شده توسط صنایع است در طول سالیان گذشته اقدام درخوری در راستای حل این بحران صورت نگرفته است و به نظر می رسد با توجه به تعلل در اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوای شهر اراک و بی توجهی چندین ساله نسبت به این مسئله دولت سیزدهم در این زمینه نیز با چالش هایی مواجه باشد.

اکیداً توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیمارن قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حدالامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار