رئیس جمهور دوشنبه شب با مردم سخن می گوید ماشین تخریب انتصابات دولت از کجا کوک می‌شود؟ برای اعتلای بسیج باید به جوانان خلاق میدان داد/ دولت اسلامی با دیوان‌سالاری محقق نمی‌شود تحسین کاربران از اهدای مدال قهرمان المپیک و جهان به شهید گمنام/ تو دنیای سعید ملایی‌ها تو محمدرضا گرایی باش! «شیر خفته» کرونا را بیدار نکنیم؛ سایه «پیک ششم» را جدی بگیریم! مستاجران وام ودیعه مسکن را گرفتند؟ شهادت یک پاسدار اهل خمین در درگیری با سارقین مسلح نامه 160 نماینده به رئیس جمهور/ دولت برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کند وزیر بهداشت: واردات واکسن به ۱۶۰ میلیون دُز می‌رسد/ از مراجع برای تشویق مردم به واکسیناسیون کمک می‌خوا‌هم ارز 4200 تومانی به سفره مردم نرسید/ حمایت از اقشار کم‌درآمد با پرداخت یارانه مستقیم
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۰
کد خبر: 90101
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹
آیت الله دری نجف آبادی:

اولویت بازگشایی مدارس آموزش حضوری باشد/ همه دولت را برای اجرای صحیح مأموریت‌ها یاری دهند

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه اولویت بازگشایی مدارس آموزش حضوری باشد اما فراهم شدن زیرساخت‌ها و زمینه‌های بهداشتی یک ضرورت مهم است بیان کرد: اگر بتوان کلاس‌های درسی را به شکل حضوری برگزار کرد قطعاً برای کشور و دانش آموزان برکات زیادی خواهد داشت و لذا همه باید برای تحقق این مسئله آموزش‌وپرورش را یاری کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی صبح امروز در جلسه درس اخلاق مدیران استان مرکزی گفت: دولت جدید باید نسبت به مسئله تولید، اشتغال و نظارت بر قیمت‌ها اهتمام جدی داشته باشد و با تدبیر و برنامه ریزی صحیح در راستای حل مشکلات و گرانی گام بردارد.

دری نجف آبادی اظهار کرد: ساماندهی تولید و تقویت اصولی تولید در همه بخش های جامعه مورد تاکید مقام معظم رهبری و از راهبردهای مهم اقتصاد مقاومتی است و باید این نقشه مترقی به همت ظرفیت‌های انسانی و امکانات موجود در دولت سیزدهم عملی شود.

همه دولت را برای اجرای صحیح ماموریت ها یاری دهند

وی ادامه داد: مردم از رئیس جمهور و کابینه دولت سیزدهم انتظار دارند با انتصاب افراد توانمند، شایسته، پاک‌دست و با تقوا در جهت توسعه و آبادانی کشور و ایجاد اشتغال پایدار گام بردارد و همه باید دولت را برای اجرای صحیح ماموریت ها یاری دهند.

امام جمعه اراک گفت: استان مرکزی از ظرفیت‌های تولیدی ارزشمندی برخوردار است که با به کارگیری اراده و همت‌های بلند و توکل برخدا می‌توان از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده و در راستای آبادانی میهن اسلامی گام‌های بلند برداشت.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: مسئله بیماری کرونا و شیوع خطرناک آن نیازمند هوشیاری و توجه بیشتر به رعایت پروتکل های بهداشتی دارد و پیشگیری اولویت اصلی در مقابله و مدیریت بیماری کرونا است که همگان باید به آن توجه داشته باشند.

وی یادآور شد: واکسیناسیون عمومی جامعه می تواند بسیاری از تهدیدات را از جامعه دور کند و لذا کمک به واکسیناسیون و تسریع آن بر همه دستگاه ها واجب است که تامین واکسن خارجی در کنار تولید واکسن داخلی باید مورد توجه قرار گیرد.

دری نجف آبادی اظهار کرد: آمار تلفات کرونا در کشور و استان مرکزی بسیار غم انگیز و ناراحت کننده است و لذا همه باید مراقبت کنند و برگزاری جلسات بدون توجه به پروتکل های بهداشتی سم مهلک است که همه باید از آن پرهیز کنند.

اولویت بازگشایی مدارس آموزش حضوری باشد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه اولویت بازگشایی مدارس آموزش حضوری باشد اما فراهم شدن زیرساخت ها و زمینه های بهداشتی یک ضرورت مهم است بیان کرد: اگر بتوان کلاس های درسی را به شکل حضوری برگزار کرد قطعا برای کشور و دانش آموزان برکات زیادی خواهد داشت و لذا همه باید برای تحقق این مسئله آموزش و پرورش را یاری کنند.

امام جمعه اراک اضافه کرد: برگزاری کلاس های درسی به شکل حضوری سختی هایی دارد که نیازمند به کارگیری اراده و همت های بلند است و البته رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و توجه به مصوبات ستاد مقابله با کرونا بسیار مهم و حیاتی است.

وی ادامه داد: مقابله با شیوع ویروس کرونا و نقش اساسی مردم در مقابله با این ویروس از اهمیت ویژه ای برخوردار است و راه مقابله با کرونا تقویت انضباط اجتماعی در همه بخش های جامعه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: مردم باید ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سفرهای غیرضروری، دورهمی ها و تجعات غیر ضروری به خصوص در مراکز خرید خودداری کرده و تمام تلاش خود را در راستای ریشه‌کن ساختن ویروس کرونا و بازگشت کشور به شرایط مطلوب بکار گیرند. 

دری نجف آبادی بیان کرد: کارنامه مسئولین در مقام عمل باید آمیخته با تقوا، عمل صالح و ایمان واقعی به خداوند باشد چراکه عدالت محوری و احقاق حقوق ملت شیرازه اصلی مدیریت در جامعه اسلامی است.

وی افزود: مسئولین به عنوان خادمان مردم باید متعهد به قانون باشند و از ظرفیت ها برای احقاق حقوق مردم و تحقق عدالت اجتماعی در جامعه استفاده کنند.

اسلام به عنوان الگویی کارآمد و برتر در همه ابعاد برنامه های عملیاتی دارد

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی  گفت: اسلام به عنوان الگویی کارآمد و برتر در همه ابعاد برنامه های عملیاتی دارد و همه باید برای نشان دادن کارآمدی اسلام نقش آفرینی کنند و آنچیزی که می تواند مسئولین را در کارنامه و عملکرد خود موفق کند خدمت به مردم و رعایت تقوا در همه ابعاد است.

وی ادامه داد: دفاع از اسلام و نشان دادن کارآمدی اسلام مهمترین هدف اصلی نهضت انقلاب اسلامی است و هر اقدامی که باعث عزت و اقتدار اسلام و مسلمین می‌شود باید مورد توجه آحاد جامعه قرار داشته باشد و از هر اقدامی که آرمان‌های اسلام را تضعیف می‌کند پرهیز شود.

امام جمعه اراک افزود: جهاد و ازخودگذشتگی مهمترین شاخصه برتری نظام اسلامی است و مسئولین با تکیه بر این دو مولفه مهم در مسیر جهاد همه جانبه برای تحقق آرمان های نظام اسلامی گام بردارند.

دوری از اخلاق اسلامی برای جامعه بزرگترین تهدید و آفت محسوب می شود

دری نجف آبادی گفت: حیات طیبه انسان ها و جامعه در گرو رعایت اخلاق اسلامی است و دوری از اخلاق اسلامی برای جامعه بزرگترین تهدید و آفت محسوب می شود و خسارت های زیادی به جامعه وارد خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: امت اسلام از طالبان انتظار دارند تا تقوای الهی را در مسائل رعایت کنند و به حقوق مردم این کشور احترام بگذارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار