گزارش تصویری| مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی اراک آغاز واکسیناسیون اصناف استان مرکزی از فردا شاهی که همه چیز را به انحصار خودش در آورده بود ایران - آمریکا / ملی پوشان فوتسال به دنبال قطعی کردن صعود به مرحله بعد آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان از دو هفته آینده دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه طرف‌ها در عمل به آن پایبند باشند لیگ قهرمانان آسیا| قرعه سخت برای سرخ‌پوشان ایرانی/ نبرد انتقامی پرسپولیس و الهلال برای راه‌یابی به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا| پرواز بلند ایران به نیمه نهایی/ یک ۳ هیچ دیگر؛ حریف می‌طلبیم! 25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند! ناتوی آسیایی؛ چرا پیوستن به سازمان شانگهای برای ایران اهمیت دارد؟
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
کد خبر: 90093
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
نماینده مردم اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛

بخش بزرگی از آلودگی هوای اراک ناشی از گازهای سمی است و ربطی به ریزگردها ندارد/ بارها تذکراتی جهت انتقال واحدهای آلاینده دادیم و اتفاقی نیفتاده!

کریمی گفت: اینکه برخی مسئولین آلودگی هوای این کلانشهر را به گردن عوامل برون مرزی می اندازند صحبت درستی نیست، چرا که انتشار گازهای سمی که در ایستگاه های پایش آلودگی هوا که در شهر نصب شده هم نمایش داده می شود ربطی به ریزگرد ها ندارد و مربوط به منابع آلاینده اطراف شهر است.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت آلودگی هوای اراک در سال جاری، گفت: چند منبع آلودگی در کلانشهر اراک وجود دارد. یکی خودروها و وسایل نقلیه که باید برای افزایش گازسوز کردن آنها و افزایش جایگاه های CNG در شهر و همینطور افزایش حمل و نقل عمومی برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه صنایع اطراف اراک نقش پر رنگی در آلودگی هوا دارند، افزود: مهم ترین آنها شرکت آلومینیوم سازی است که واحد آندسازی این شرکت با ایجاد آلودگی نقش پر رنگی در این زمینه دارد. متاسفانه سالهاست که ایرالکو متعهد شده تا این واحد آلاینده را به شهرک صنعتی خیرآباد منتقل کنند ولی این اتفاق نیفتاده است و این موضوع مورد مطالبه جدی ما در این سالها بوده و بارها تذکراتی نسبت به آن داده ایم.

کریمی تصریح کرد: پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه نیز از دیگر واحد های آلاینده اطراف اراک به شمار می روند که در مورد نیروگاه همواره به دنبال عدم استفاده از سوخت مازوت در این واحد نیروگاهی بوده ایم ولی متاسفانه علیرغم قول رئیس جمهور سابق باز هم شاهد استفاده از این سوخت بودیم که آلودگی بسیاری را برای کلانشهر اراک به دنبال داشت.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: امیدواریم که در آینده سوخت مازوت از چرخه مصرفی این نیروگاه حذف شود و مردم بتوانند از هوای پاک استفاده کنند.

این نماینده شهر اراک ادامه داد: برای پالایشگاه شازند هم پیشنهاداتی برای بازیافت گاز خروجی فلر ها بود تا بار دیگر در چرخه تولید قرار بگیرد و علاوه بر کاهش آلودگی باعث افزایش سود و بازدهی پالایشگاه بشود که امیدواریم به این پیشنهاد در آینده ای نزدیک جامه عمل پوشانده شود.

کریمی با بیان اینکه بخش زیادی از آلودگی هوای اراک ناشی از عوامل ذکر شده است، گفت: اینکه برخی مسئولین آلودگی هوای این کلانشهر را به گردن عوامل برون مرزی می اندازند صحبت درستی نیست، چرا که انتشار گازهای سمی که در ایستگاه های پایش آلودگی هوا که در شهر نصب شده هم نمایش داده می شود ربطی به ریزگرد ها ندارد و مربوط به منابع آلاینده اطراف شهر است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار