وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۵
کد خبر: 90093
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
نماینده مردم اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛

بخش بزرگی از آلودگی هوای اراک ناشی از گازهای سمی است و ربطی به ریزگردها ندارد/ بارها تذکراتی جهت انتقال واحدهای آلاینده دادیم و اتفاقی نیفتاده!

کریمی گفت: اینکه برخی مسئولین آلودگی هوای این کلانشهر را به گردن عوامل برون مرزی می اندازند صحبت درستی نیست، چرا که انتشار گازهای سمی که در ایستگاه های پایش آلودگی هوا که در شهر نصب شده هم نمایش داده می شود ربطی به ریزگرد ها ندارد و مربوط به منابع آلاینده اطراف شهر است.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت آلودگی هوای اراک در سال جاری، گفت: چند منبع آلودگی در کلانشهر اراک وجود دارد. یکی خودروها و وسایل نقلیه که باید برای افزایش گازسوز کردن آنها و افزایش جایگاه های CNG در شهر و همینطور افزایش حمل و نقل عمومی برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه صنایع اطراف اراک نقش پر رنگی در آلودگی هوا دارند، افزود: مهم ترین آنها شرکت آلومینیوم سازی است که واحد آندسازی این شرکت با ایجاد آلودگی نقش پر رنگی در این زمینه دارد. متاسفانه سالهاست که ایرالکو متعهد شده تا این واحد آلاینده را به شهرک صنعتی خیرآباد منتقل کنند ولی این اتفاق نیفتاده است و این موضوع مورد مطالبه جدی ما در این سالها بوده و بارها تذکراتی نسبت به آن داده ایم.

کریمی تصریح کرد: پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه نیز از دیگر واحد های آلاینده اطراف اراک به شمار می روند که در مورد نیروگاه همواره به دنبال عدم استفاده از سوخت مازوت در این واحد نیروگاهی بوده ایم ولی متاسفانه علیرغم قول رئیس جمهور سابق باز هم شاهد استفاده از این سوخت بودیم که آلودگی بسیاری را برای کلانشهر اراک به دنبال داشت.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: امیدواریم که در آینده سوخت مازوت از چرخه مصرفی این نیروگاه حذف شود و مردم بتوانند از هوای پاک استفاده کنند.

این نماینده شهر اراک ادامه داد: برای پالایشگاه شازند هم پیشنهاداتی برای بازیافت گاز خروجی فلر ها بود تا بار دیگر در چرخه تولید قرار بگیرد و علاوه بر کاهش آلودگی باعث افزایش سود و بازدهی پالایشگاه بشود که امیدواریم به این پیشنهاد در آینده ای نزدیک جامه عمل پوشانده شود.

کریمی با بیان اینکه بخش زیادی از آلودگی هوای اراک ناشی از عوامل ذکر شده است، گفت: اینکه برخی مسئولین آلودگی هوای این کلانشهر را به گردن عوامل برون مرزی می اندازند صحبت درستی نیست، چرا که انتشار گازهای سمی که در ایستگاه های پایش آلودگی هوا که در شهر نصب شده هم نمایش داده می شود ربطی به ریزگرد ها ندارد و مربوط به منابع آلاینده اطراف شهر است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار