حامیان روحانی در تلاش برای سیاه‌نمایی و تخریب دولت سیزدهم/ پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه با اخبار غیر رسمی برنامه‌ریزی تحویل 8 میلیون دُز واکسن «پاستوکووک»/ امکان تشخیص ۲۵۰ هزار آزمایش روزانه کرونا خانه‌دار شدن با 15 میلیون تومان در گرو همکاری شبکه بانکی/ آیا تسهیلات بانکی صرف رونق اقتصاد می‌شود‌ تاخیر در صدور روادید برای ورزشکاران/ کارشکنی یا ضعف روابط بین الملل فدراسیون‌ها؟ سوخت رسانی در تعدادی از جایگاه استان مرکزی برقرار شد/سهمیه سوخت در کارت‌های شهروندان محفوظ است حمله سایبری پمپ بنزین ها در سایه کم کاری در راه اندازی شبکه اطلاعات ملی بازگشت تدریجی عرضه سوخت در جایگاه‌ها به روال عادی/ مشکل جایگاه‌های سوخت در اسرع وقت حل می شود امکان رفع فیلتر توئیتر و تلگرام با اجرای طرح حمایت از کاربران/ نقاط قوت نسخه جدید طرح صیانت چیست؟ حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها/ اطلاعات تکمیلی پس از جمع‌بندی نهایی منتشر می‌شود شروع خوب سریال جدید شبکه سه/ «سرجوخه» درباره کدام سلبریتی‌ها افشاگری می‌کند؟
چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۱
کد خبر: 90080
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵

مناطقی از جهان که خورشید در آن ها هیچگاه غروب نمی کند

غروب آفتاب یکی از مناظر زیبای طبیعت است اما مردم برخی از کشورهای دنیا در روزهایی از سال از دیدن این منظره دلپذیر محروم هستند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از العالم؛ ممکن است گاهی آرزو کرده باشید که خورشید هرگز غروب نکند و روز به پایان نرسد. جالب است بدانید که در برخی از نقاط جهان می‌توان این آرزو را به واقعیت تبدیل کرد و تجربه‌ای هیجان انگیز و فراموش نشدنی داشت، جایی که می‌توان یک روز طولانی و بی پایان را بدون اطلاع از زمان خوابیدن و حتی زمان بیدار شدن سپری کرد.

در بسیاری از مناطق دنیا خورشید بیش از ۷۰ روز غروب نمی‌کند. در ادامه این خبر مناطقی از جهان نام برده شده که در آن‌ها خورشید هیچگاه غروب نمی‌کند.


نروژ

تصویر کشور نروژ

نروژ که در قطب شمال واقع شده سرزمین «خورشید نیمه شب» نامیده می‌شود و دلیل این نامگذاری هم این است که خورشید هرگز از ماه می‌ تا اواخر ژوئیه در آنجا غروب نمی‌کند. این بدان معناست که حدود ۷۶ روز، خورشید هرگز در این کشور غروب نمی‌کند. در سوالبارد، پرجمعیت‌ترین منطقه در شمال اروپا، خورشید از ۱۰ آوریل تا ۲۳ آگوست به طور مداوم روشن است.

کانادا

تصویر کشور کانادا

تنها حدود سه هزار نفر در نوناووت، دو درجه بالاتر از قطب شمال و در سرزمین‌های شمال غربی کانادا زندگی می‌کنند. این مکان در حدود دو ماه آفتاب دارد، در حالی که در طول زمستان این مکان حدود ۳۰ روز متوالی تاریکی کامل را تجربه می‌کند. برجسته‌ترین فعالیت‌هایی که می‌توان در کانادا انجام داد، صعود به کوه، بازدید از چشمه‌های آب گرم، پل معلق و سفر‌های جاده‌ای در دومین مسیر بزرگ جهان است.

ایسلند

تصویر ایسلند

در طول تابستان، شب‌ها در ایسلند روشن است، در حالی که در ماه ژوئن، خورشید هرگز غروب نمی‌کند. علاوه بر نور‌های شمالی زیبا، این منطقه فعالیت‌های هیجان انگیز زیادی مانند پیاده روی، تماشای حیات وحش و نهنگ، کاوش در غار‌ها، دوچرخه سواری و بازدید از پارک‌های ملی را ارائه می‌دهد.

آلاسکا

تصویر آلاسکا

از اواخر ماه می‌تا اواخر ژوئیه، خورشید هرگز در بارو در آلاسکا غروب نمی‌کند. در مقابل، خورشید از اوایل نوامبر به مدت ۳۰ روز غروب نمی‌کند و به شب قطبی معروف است. این همچنین بدان معنی است که این کشور در ماه‌های سخت زمستان در تاریکی باقی می‌ماند. این مکان بخاطر کوه‌های پوشیده از برف و یخچال‌های دل انگیز مشهور است. بازدید از این مکان در تابستان و زمستان به دلیل داشتن منظره‌های طبیعی بسیار دلپذیر است.

فنلاند

تصویر فنلاند

سرزمین هزار دریاچه و جزیره، اکثر مناطق فنلاند تنها ۷۳ روز در تابستان خورشید را مستقیماً می‌بینند. در حالی که در فصل زمستان، این منطقه هیچ نوری از خورشید ندارد. همچنین یکی از دلایلی که باعث می‌شود افراد در تابستان کمتر و در زمستان بیشتر بخوابند همین است.

سوئد

تصویر سوئد

معمولاً گرمتر از سایر کشور‌هایی است که در بالا ذکر شد. خورشید در سوئد حدود نیمه شب غروب می‌کند و از اوایل ماه می‌ تا اواخر آگوست دوباره از ساعت ۴:۳۰ صبح طلوع می‌کند. مردم این کشور می‌توانند این روز‌های طولانی را با فعالیت‌های ماجراجویی از جمله ماهیگیری، گلف، اسکی، تماشای چراغ‌های شمالی و بازدید از پارک‌های ملی بگذرانند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار