جام جهانی فوتبال هر ۲ سال یک بار/ پیرمرد فرانسوی نقش اول بازی فیفا وضعیت تولید واکسن های برکت و پاستور/خبر خوش برای ۲ تا ۱۸ ساله ها وحدت؛ مهمترین نقطه هراس دشمنان از جامعه اسلامی/ سیستان و بلوچستان سمبل وحدت و اتحاد در کشور اظهارات طارمی بعد از درخشش مقابل میلان و پیروزی ارزشمند پورتو مشکلات دنیای اسلام تحمیلی و خواست قدرت‌های ضد اسلام است/ استقبال از مذاکرات میان ایران و عربستان کشف ۴۰۰ کیلوگرم تریاک در دلیجان «پرونده بنزینی» زنگنه و ابتکار به قوه قضائیه ارسال شد رویکرد برگزاری جشنواره مالک اشتر الگوسازی و تربیت الگو است جهاد علمی مهمترین ماموریت بسیج در گام دوم انقلاب است پیوند کلیه حیوان به انسان برای نخستین بار در جهان
پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۸
کد خبر: 90076
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱

مرگ یک ژاپنی دیگر بر اثر تزریق واکسن آلوده مدرنا

وزارت بهداشت ژاپن از فوت یک مرد ۴۹ ساله بر اثر تزریق واکسن کرونای آلوده ساخت شرکت آمریکایی مدرنا خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فارس، رسوایی واکسن‌های کرونای آلوده آمریکایی در کشور ژاپن همچنان ادامه دارد و این بار واکسن شرکت «مدرنا» یک قربانی دیگر در این کشور گرفت.

وزارت بهداشت ژاپن شامگاه دوشنبه (به وقت ایران) اعلام کرد یک مرد ۴۹ ساله که ماه گذشته یک دُز واکسن مدرنا تزریق کرده بود، جان باخته است. آن واکسن جزو سری واکسن‌های مدرنا بوده که به دلیل آلودگی توسط شرکت جمع‌آوری گردید.

به نوشته روزنامه «ماینیچی» شرکت مدرنا و شاخه آن در ژاپن «تاکِدا فارماسوتیکال» چهارشنبه هفته قبل اعلام کردند که سه سری از واکسن‌های توزیع‌شده در این کشور را به دلیل پیدا شدن آلودگی فولاد در برخی ویال‌ها، جمع می‌کنند.

وزارت بهداشت ژاپن توضیح داد مرد ۴۹ ساله‌ای که بر اثر واکسن مدرنا فوت کرده، در تاریخ ۱۱ آگوست دُز دوم را دریافت کرده بود و فردای آن روز مرگ وی تایید شد.

بر اساس این گزارش، در ماه آگوست همچنین دو ژاپنی دیگر که در دهه سوم عمر خود بودند، بر اثر تزریق همان دسته از واکسن‌های مدرنا جان باختند.

 در تازه‌ترین مورد شناسایی واکسن‌های کرونای آلوده در ژاپن یک گزارش مبنی بر مشاهده آلودگی در واکسن کرونای استان گونما در نزدیکی توکیو ثبت شد. یکی از مقامات استان گونما در رابطه با این آلودگی گفت: یک ماده ریز و سیاه در یک ویال واکسن «Moderna Inc» یافت شده که باعث شد تزریق با واکسن مدرنا متوقف شود. مقامات استان گونما اعلام کردند، سری واکسن آلوده شناسایی‌شده در این استان با واکسن‌هایی که قبلاً به‌دلیل آلودگی متوقف شده بودند متفاوت است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار