تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی اصحاب رسانه در تحقق جهاد تبیین وظیفه سنگینی بر عهده دارند 10 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی خنداب پرداخت شد ملتی که خود، دشمن و زمانش را بشناسد مقتدر است/ رسانه‌ها در خط مقدم جهاد تبیین‌اند بزرگ‌ترین ائتلاف رسانه‌ای دنیا علیه جمهوری اسلامی شکل‌گرفته است رسانه‌ها محور شکوفایی و توسعه کشور قلمداد می‌شوند
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷
کد خبر: 90034
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰

جمعه‌های بی‌خبری تمام شد؛ برگ برنده رئیسی در دولت چیست؟

سفرهای استانی ریئس جمهور جز فصل‌های آغازین کتاب خدمت دولت سیزدهم خواهد بود گرچه عده‌ای این اقدامات را پوپولیستی ارزیابی کردند، اما نمیتوان منکر دمیده شدن حس امید، دیده شدن و شینده شدن حرف مردمی شدکه در حال دست وپنجه نرم کردن با مشکلات هستند و این اتفاق را می توان یک گام به جلو و در راستای تحقق اهداف دولت مردم ارزیابی کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، زهرا مهران راد؛ با آغاز به کار دولت سیزدهم عملا رویکرد دولت مردان نیز به تناسب این تغییر در تعامل و مواجهه با مردم تغییر کرد و شاید یکی از ملموس‌ترین و سریع‌ترین این تغییرات در دیدار چهره به چهره رئیس جمهور با مردم رقم خورد موضوعی شاید نزدیک به یک دهه بود که برای مردم بیگانه شده بود و بازدید سرزه و یا سفر به استان‌های محروم آن هم به وسیله شخص اول اجرائیات کشور تقریبا به فراموشی سپرده شده بود و برای مردم جنبه رویایی داشت.

تا جاییکه کاربران در واکنش به سفر‌های استانی رئیس جمهور ان هم در روز‌های پایانی هفته واکنش‌های جالبی در کنایه به دولت دوازدهم زدند مبنی بر اینکه "دیگر روز‌های جمعه روز‌های بی خبری دولتمردان نخواهد بود". یا کاربر دیگری با اشاره به حضور حجت الاسلام رئیسی در مناطق دورافتاده کشور و در بین مردم کمتر برخوار نوشت:" اصلا بک گراند عکس‌های یک رئیس جمهورمردمی باید دیوارکاهگلی باشد".

بارقه ی امید در دولت سیزدهم/ آیا این عملکرد می تواند برگه تمایز دولت رئیسی با چند دولت قبل از خود باشد؟

استارت این اقدام در میدان حر تهران و در بازدید از داروخانه ۲۹ فروردین ارتش زده شد خبر این بود عصر یک پنجشنبه رئیس جمهور، در بازدیدی از پیش اعلام نشده در داروخانه ۲۹ فروردین تهران که از مراکز اصلی توزیع دارو‌های کرونایی و غیر کرونایی است، حضور یافت و با مردم و کادر اجرایی این داروخانه گفتگو کرد.

66

*همه توان دولت برای موضوع کرونا بسیج شده است

رییس جمهور در این بازدید از نزدیک و بی واسطه در جریان مشکلات مردم و مراجعه کنندگان درخصوص تهیه دارو‌های مختلف قرار گرفت.حجت الاسلام رییسی در این بازدید گفت: همه توان دولت برای موضوع کرونا بسیج شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه جان مردم از همه چیز برای ما مهمتر است، اظهار داشت: معاون اول رییس جمهور هم جلسات متعددی برای موضوع واردات واکسن و نیز دارو برگزار کرده و انشالله مجموع این فعالیت‌ها باعث شود که مشکلات در این حوزه برطرف شود.

*مردم خوزستان حق بزرگی برگردن ملت دارند

در راستای برنامه دولت سیزدهم و ردیس جمهور منتخب برنامه بعدی برای دیدار مردمی و بررسی مشکلات مردم این بار در استان حادثه خیز خوزسان بود. رئیس جمهور در صبح روز جمعه ۵ شهریور ماه بود که در فرودگاه شهیدسپهبد حاج قاسم سلیمانی اهواز ضمن اشاره به نجابت مردم خوزستان عنوان کرد: این مردم حق بزرگی برگردن ملت دارند.

66

وی با بیان اینکه قصد داشتم زودتر به استان سفر کنم، اما به‌دلیل کثرت کار‌های مربوط به استقرار دولت، این توفیق حاصل نشد، اظهار داشت: استان خوزستان مردمان بسیار خوبی دارد که در مقاطع مختلف از همه توان خود برای دفاع از کشور مایه گذاشتند ما در دولت نسبت به مردم خوزستان وظایف مضاعفی داریم و ان‌شاالله در این سفر که البته سفر کوتاهی است بتوانیم بخشی از مشکلات این استان را برطرف کنیم.

رئیس جمهوربا اشاره به تمایل برای دیدار‌های مردمی در اهاز گفت: بسیار علاقمند بودم که با مردم خوب استان دیدار داشته باشم، اما به‌خاطر مشکل بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، امکان دیدار‌های عمومی مردمی فراهم نیست، اما در جلسات مختصر با بخش‌های مختلف مدیریتی استان بیش از پیش در جریان مشکلات خوزستان قرار خواهم گرفت.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: در این سفر با وزرا و مسئولان استانی برای یافتن راه‌حل‌های مناسبت برای رفع سریع مشکلات استان، مشورت خواهیم کرد و تصمیمات مناسبی طراحی و اتخاذ می‌شود. همه دغدغه من و دولت مردمی این است که مشکلات همه مردم کشور و به‌ویژه این استان مقاوم را با مشارکت خود مردم حل کنیم و تردید ندارم که به لطف خدا بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.

در ادامه این روند روز جمعه رئیس جمهوردرسفری از پیش اعلام نشده به استان محروم و کم برخوردار سیستان وبلوچستان رفت.

وی در این سفر در بین زاغه‌نشینان منطقه مرادآباد چابهار حضور یافت و با ساکنان منطقه در گفت وگویی صمیمانه در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

*دستور رئیس جمهور درخصوص ساماندهی وضعیت کپر نشینان تا پایان سال جاری

حجت الاسلام رئیسی در این بازدید با انتقاد کپرنشینی مردم در این منطقه دستور داد هر چه سریعتر وضعیت کپرنشینان ساماندهی شود و برای آن‌ها خانه ساخته شود چرا که کپرنشینی شکل خوبی ندارد و با قدردانی از خدمات و اقدامات ارزشمند و خداپسندانه مجموعه بسیج و سپاه در بخش‌های مختلف از جمله ساخت مسکن برای محرومان جامعه، اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی در دولت با همکاری نیرو‌های بسیجی و سپاهی برای کمک به بهبود وضعیت معیشت و زندگی مستضعفین و محرومین سیستان و بلوچستان از هیچ اقدام و خدمتی فروگذار نخواهند کرد.

رئیس جمهور در ادامه بازدید‌های میدانی خود در نخستین روز از سفر استانی سیستان و بلوچستان به منطقه محروم مرادآباد چابهار رفت واز طرح ساماندهی مسکن کپرنشینان این منطقه و روند پیشرفت کار پروژه ساخت یک هزار واحد مسکونی برای محرومان بازدید کرد.

رئیس جمهور همچنین در سفر به کنارک از اسکله صیادی کنارک بازدید و با صیادان این اسکله دیدار کرد.

وزرای نیرو، راه و شهرسازی، نفت، اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس دفتر رییس‌جمهور، آیت‌الله رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

رئیس جمهور در ادامه این سفر در جمع مردم سیستان وبلوچستان با اشاره به اینکه امنیتی که امروز در این منطقه شاهد هستیم، ثمره خون مطهر شهداست که امنیت آفرین است گفت: مردم در سیستان و بلوچستان با گویش‌ها و مذاهب مختلف از سنی و شیعه در کنار هم زندگی می‌کنند و همه دلبسته به انقلاب، نظام، رهبری و پیشرفت و عدالت کشور هستند. هر کس با قلمش، حضورش و اقداماتش بر این وحدت و انسجام بیافزاید، در جهت راهبرد جمهوری اسلامی حرکت کرده است و هر کس دانسته یا نادانسته و خواسته یا ناخواسته درخلاف این جهت اقدامی کند، در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

*قبل از سفر به سیستان نشست‌هایی با همکاران دولت برای حل مشکل آب در زابل داشتیم

در ادامه سفر به استان سستان رئیس جمهور بازدیدی از شهرستان زابل نیز داشت و موضوع آب در این شهرستان را از اولوت‌ها موجود عنوان کرد و گفت: قبل از اینکه به استان سفر کنیم، با همکاران دولت نشست‌هایی برای بررسی راهکار‌های رفع این مشکل داشتیم. چند راهکار و پیشنهاد مطرح شده که قرار است وزیر نیرو با همکاری مسئولین محلی و استاندار، دست به کار شده و برای رفع دغدغه مردم در رابطه با آب گام‌های جدی برداشته شود.

66

وی اتصال چابهار به راه آهن سراسری را نیز یکی از برنامه‌های دولت دانست و اضافه کرد: مقرر کرده‌ایم برای حل مشکلات استان‌های محروم، اختیارات و امتیازاتی به استاندار تفویض شود تا بتوان مشکلات این استان‌ها را با فوریت و سرعت بیشتری حل و فصل کرد و سیستان و بلوچستان جزو همین استان‌ها است.

*دولت در حل مشکلات مناطق کم برخوردا بر شتاب خود خواهد افزود

رئیس جمهور در واکنش به تعجب برخی از مردم در خصوص روز پرکارو پرشتابی که در این سفر سپری کرده بود گفت: دولت در رفع مشکلات مناطق کم‌برخوردار ان‌شاالله به این شتاب خواهید افزود.

*بازدید از مناطق مرزی ایران و افغانستان

رئیس جمهور همچنین در این سفر از به وسیله بالگرد از مناطق مرزی ایران و افغانستان بازدید کرد.

66

رئیس دولت سیزدهم در ادامه سفر خود در روستای ملاعلی در نقطه صفر مرزی بخش قرقری شهرستان هیرمند حضور یافت.

وی در جمع مردم این روستا گفت: شما مردم مرزدار شهرستان هیرمند از مرزبانی مرز‌های جمهوری اسلامی ایران مرزبانی می‌کنید و حضور شما مردم مرزدار باعث پایداری امنیت در منطقه خواهد شد.

حجت السلام رئیسی افزود: مردم روستا تولید کننده و اهل تولید هستند نه مصرف کننده و مشکلی که مردم در این منطقه با آن مواجه هستند مشکل کمبود نزولات آسمانی و کمبود آب است که این یک تهدید برای منطقه می‌باشد، اما می‌شود در کنار تهدید‌ها فرصت ساخت و این را شما مردم مرزدار منطقه به خوبی نشان دادید.

*مساله آب سیستان از موضوعات محوری سفر محسوب می‌شود که با دقت پیگیر خواهد شد

حجت السلام رئیسی بیان داشت: در این منطقه با همت و دست توانای شما مردم و خدمتگذاری مدیران دولتی تهدید کمبود آب را به یک فرصت تبدیل کرد و در نشستی که با مدیران دستگا‌های اجرایی این استان برگزار شده است می‌شود با همت بالای شما مردم و پشتکار مدیران این تهدید را به فرصت تبدیل کرد تا این منطقه از آب بهره‌مند شود.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر کمبود آب منطقه سیستان را با یک موضوع محوری دنبال خواهیم کرد تا هم بشود از همین ظرفیت موجود در چاه نیمه‌ها استفاده کرد و می‌شود این کار هم با لایه روبی‌ها و هم با رسوب زدایی انجام داد و هم با انتقال آب به مخازن و این انتقال آب به مخازن میتواند استفاده و بهره وری را افزایش دهد.

*ذره‌ای یاس و نا امیدی در خود راه ندهید / با امیدواری شما و استعانت از رهنمودهای رهبری وضعیت متفاوتی را در  سیستان و بلوچستان رقم خواهیم زد

رئیس جمهور در جمع مردم روستای ملاعلی بیان کرد: ذره‌ای یاس و نا امیدی در خود راه ندهید چرا که آینده‌ای بسیار روشن در راه خواهد بود، و آینده در دست شما دختران و پسران جوان شما زنان و مردان و شما پیران و جوانان روشن خواهد بود و هرچه قدر هم تهدید علیه ما از ناحیه دشمن باشد، اما مردم ما با همین امیدواری کار دنبال کنند انشالله به برکت هدایت‌ها و رهنمود‌های مقام معظم رهبری و ما هم به عنوان سربازان این میدان وضعیت متفاوتی را انشالله در همه مناطق و به ویژه در منطقه سیستان و بلوچستان رقم خواهیم زد.

دیدار مستقیم مردم نقاط محروم با رئیس جمهور یک اتفاق تاریخی در زندگی آن مناطق است

سفر ریئس جمهور به استان سیستان تازه جز فصل‌های آغازین کتاب خدمت دولت سیزدهم خواهد بود گرچه عده‌ای این اقدامات را پوپولیستی ارزیابی کردند، اما در مقابل عده دیگر هم دمیده شدن حس امید، دیده شدن و شینده شدن مردمی که در حال دست وپنجه نرم کردن با مشکلات هستند را یک گام به جلو و در راستای تحقق اهداف دولت مردم می‌دانند کما اینکه «سید محمد علی ابطحی» فعال سیاسی اصلاح طلب در واکنش به سفر‌های رئیس جمهور به استان‌های محروم نوشت:"دیدار مستقیم مردم نقاط محروم با رئیس جمهور یک اتفاق تاریخی در زندگی آن مناطق است. "

66

به هرحال انچه مهم است توقعی است که از نتایج برآمده از یک شروع امید بخش می‌رود و آن هم به ثمر رسیدن و محقق شدن وعده‌هایی است که، چون بارقه امید بر دل‌های تاریک و مستاصل مردمان این مرزو بوم نشسته است و این تحقق وعده خواهد بود که می تواند برگه برنده و البته زرین دولت سیزده نسبت به چند دولت قبل از خود خواهد بود.

captcha
آخرین اخبار