حامیان روحانی در تلاش برای سیاه‌نمایی و تخریب دولت سیزدهم/ پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه با اخبار غیر رسمی برنامه‌ریزی تحویل 8 میلیون دُز واکسن «پاستوکووک»/ امکان تشخیص ۲۵۰ هزار آزمایش روزانه کرونا خانه‌دار شدن با 15 میلیون تومان در گرو همکاری شبکه بانکی/ آیا تسهیلات بانکی صرف رونق اقتصاد می‌شود‌ تاخیر در صدور روادید برای ورزشکاران/ کارشکنی یا ضعف روابط بین الملل فدراسیون‌ها؟ سوخت رسانی در تعدادی از جایگاه استان مرکزی برقرار شد/سهمیه سوخت در کارت‌های شهروندان محفوظ است حمله سایبری پمپ بنزین ها در سایه کم کاری در راه اندازی شبکه اطلاعات ملی بازگشت تدریجی عرضه سوخت در جایگاه‌ها به روال عادی/ مشکل جایگاه‌های سوخت در اسرع وقت حل می شود امکان رفع فیلتر توئیتر و تلگرام با اجرای طرح حمایت از کاربران/ نقاط قوت نسخه جدید طرح صیانت چیست؟ حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها/ اطلاعات تکمیلی پس از جمع‌بندی نهایی منتشر می‌شود شروع خوب سریال جدید شبکه سه/ «سرجوخه» درباره کدام سلبریتی‌ها افشاگری می‌کند؟
چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳
کد خبر: 89998
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
 رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک خبر داد:

3 بیمار مبتلا به قارچ سیاه در اراک بستری شدند/ گسترش بیماری در موج پنجم کرونا

خانی دخت گفت: ۳ بیمار مبتلا به بیماری قارچ سیاه در بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک بستری و هر سه مورد دارای بیماری زمینه ای دیابت و مبتلا به ویروس کرونا هستند و در حال گذراندن مراحل درمان می باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی خانی دخت رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک با اشاره به اینکه شناسایی قارچ سیاه زنگ خطر جدی را برای بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، به صدا درآورده است، بیان کرد: مبتلایان به دیابت و افرادی که دچار نقص و ضعف سیستم ایمنی هستند از اصلی‌ترین گروه‌های هدف درگیر شونده به بیماری قارچ سیاه می باشند و در افراد مبتلا به بیماری کرونا برای کاهش درگیری ریه  داروهایی مانند کورتون با دُز بالا تجویز می‌شود که همین امر موجب تضعیف سیستم ایمنی و زمینه ایجاد این بیماری می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳ بیمار مبتلا به این بیماری در بیمارستان بستری و هر سه مورد دارای بیماری زمینه ای دیابت و مبتلا به ویروس کرونا هستند و در حال گذراندن مراحل درمان هستند.

خانی دخت با اشاره به اینکه عفونت قارچ سیاه در ۲ مرحله تایید می شود، گفت: افراد مشکوک به این بیماری پس از مراجعه به متخصص چشم و یا گوش و حلق و بینی و بررسی های لازم و ارجاع به اتاق عمل نمونه برداری شده و پس از انجام آزمایشات لازم، کشت نمونه و پی سی آر تشخیص داده می شوند.

رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک تاکید کرد: درمان این بیماری ترکیبی از جراحی و استفاده از دارو‌های ضد قارچ است و درمان اصلی عفونت بیماری قارچ سیاه، استفاده از داروی "آمفوتیریسینB" می باشد اما به صورت کلی پاسخ به درمان در این بیماران در مجموع خوب نیست.

وی در ادامه افزود: بدون شک  اولین قدم گرفتن شرح حال دقیق از بیمار است و علائم در بیماری "موکورمایکوزیس" ظاهری است و عفونت های قارچی در حفره بینی چشم و صورت رشد کرده و رویت می شود.

خانی دخت خاطرنشان کرد: در شرایط جدید بحران موج پنجم کووید و انتشار گونه دلتا، این بیماری افزایش ‌یافته و نیاز است با برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت بهتر بیماری در بحران، بتوانیم سریع عمل کرده و خدمات را ارتقا بدهیم که این مهم نیازمند همکاری همگان و مردم است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار