کارشناس مسائل سیاسی:

بهترین راه مبارزه با آمریکا بصیرت افزایی و خدمت به مردم است

کنگاوری با اشاره به اینکه آمریکا برای رسیدن به خواست هایش تغییر تکنیک داده است گفت: غرب با استفاده از اقناع افکارعمومی تلاش می کنند به اهداف خود برسند و کاری می کنند که انسان ها خود به خود این حق یک طرفه را بپذیرند تنها راه مبارزه با غرب بصیرت افزایی، آگاه سازی افکار عمومی و خدمت به مردم است.
کد خبر: ۸۹۹۹۰ تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲

به گزارش دیار آفتاب؛کنگاوری، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: بی اعتمادی به غرب برای کسانی که در حوزه مسائل سیاسی و اجتماعی دارای تجربه هستند یک اپیدمی و فرهنگ است.

 کنگاوری در ادامه بیان کرد:در ارزیابی صورت گرفته عدم اعتماد به غرب ناشی از چند پدیده است یکی از آن موارد، تاریخ عملکرد غرب است عهد و پیمان هایی که در قرون معاصر با دول شرق از جمله کشور ایران در دوره انقلاب اسلامی داشتند به درستی عمل نکردند.

وی افزود: یکی دیگر از موارد عدم اعتماد به غرب، سوء استفاده در مسائل سیاسی و اجتماعی است هر نشست و قراردادی در رابطه با مسائل سیاسی و اجتماعی با غربی ها صورت گرفته سوء استفاده فراوانی از غربی ها دیده شده که مهمترین آنها بحث جاسوسی است و نمونه مهم جاسوسی غربی ها در بحث برجام بود.

کنگاوری غرور و تکبر، خوی مادی گری و منفعت طلبی، باورهای امپریالیسم و لیبرالیسم را از ذیگر عوامل عدم اعتماد به غربی ها عنوان کرد افزود: در هر زمانی که به غربی ها اعتماد شد آن ها سوء استفاده کردند نمونه بارز آن شاه که نوکر آمریکا بود وقتی خدمتشان به آمریکا تمام شد او را به حال خود رها کرده و حتی به آمریکا هم راه ندادند.

کنگاوری خاطر نشان کرد: در گذشته غربی ها برای تامین منافع یک طرفه خود از ابزار سخت مانند: تحکم، پول و رشوه بهره می گرفته اند امروزه این ابزار تبدیل به ابزار نرم شده است و با استفاده از اقناع افکارعمومی تلاش می کنند به اهداف خود برسند و کاری می کنند که انسان ها خود به خود این حق یک طرفه را بپذیرند تنها راه پیشگیری، بصیرت افزایی و آگاه سازی افکار عمومی و خدمت به مردم است.

انتهای پیام/