شاهی که همه چیز را به انحصار خودش در آورده بود ایران - آمریکا / ملی پوشان فوتسال به دنبال قطعی کردن صعود به مرحله بعد آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان از دو هفته آینده دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه طرف‌ها در عمل به آن پایبند باشند لیگ قهرمانان آسیا| قرعه سخت برای سرخ‌پوشان ایرانی/ نبرد انتقامی پرسپولیس و الهلال برای راه‌یابی به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا| پرواز بلند ایران به نیمه نهایی/ یک ۳ هیچ دیگر؛ حریف می‌طلبیم! 25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند! ناتوی آسیایی؛ چرا پیوستن به سازمان شانگهای برای ایران اهمیت دارد؟ ورود ۵ میلیون دُز واکسن سینوفارم به کشور/آغاز واکسیناسیون زیر ۱۸ سال از مهر ماه بازگشت بی سابقه نخبگان علمی به کشور/ ایران رتبه ۷۸ را برای ماندن استعداد‌های خود در داخل دارد
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
کد خبر: 89990
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۱
کارشناس مسائل سیاسی:

بهترین راه مبارزه با آمریکا بصیرت افزایی و خدمت به مردم است

کنگاوری با اشاره به اینکه آمریکا برای رسیدن به خواست هایش تغییر تکنیک داده است گفت: غرب با استفاده از اقناع افکارعمومی تلاش می کنند به اهداف خود برسند و کاری می کنند که انسان ها خود به خود این حق یک طرفه را بپذیرند تنها راه مبارزه با غرب بصیرت افزایی، آگاه سازی افکار عمومی و خدمت به مردم است.

به گزارش دیار آفتاب؛کنگاوری، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: بی اعتمادی به غرب برای کسانی که در حوزه مسائل سیاسی و اجتماعی دارای تجربه هستند یک اپیدمی و فرهنگ است.

 کنگاوری در ادامه بیان کرد:در ارزیابی صورت گرفته عدم اعتماد به غرب ناشی از چند پدیده است یکی از آن موارد، تاریخ عملکرد غرب است عهد و پیمان هایی که در قرون معاصر با دول شرق از جمله کشور ایران در دوره انقلاب اسلامی داشتند به درستی عمل نکردند.

وی افزود: یکی دیگر از موارد عدم اعتماد به غرب، سوء استفاده در مسائل سیاسی و اجتماعی است هر نشست و قراردادی در رابطه با مسائل سیاسی و اجتماعی با غربی ها صورت گرفته سوء استفاده فراوانی از غربی ها دیده شده که مهمترین آنها بحث جاسوسی است و نمونه مهم جاسوسی غربی ها در بحث برجام بود.

کنگاوری غرور و تکبر، خوی مادی گری و منفعت طلبی، باورهای امپریالیسم و لیبرالیسم را از ذیگر عوامل عدم اعتماد به غربی ها عنوان کرد افزود: در هر زمانی که به غربی ها اعتماد شد آن ها سوء استفاده کردند نمونه بارز آن شاه که نوکر آمریکا بود وقتی خدمتشان به آمریکا تمام شد او را به حال خود رها کرده و حتی به آمریکا هم راه ندادند.

کنگاوری خاطر نشان کرد: در گذشته غربی ها برای تامین منافع یک طرفه خود از ابزار سخت مانند: تحکم، پول و رشوه بهره می گرفته اند امروزه این ابزار تبدیل به ابزار نرم شده است و با استفاده از اقناع افکارعمومی تلاش می کنند به اهداف خود برسند و کاری می کنند که انسان ها خود به خود این حق یک طرفه را بپذیرند تنها راه پیشگیری، بصیرت افزایی و آگاه سازی افکار عمومی و خدمت به مردم است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار