سرپرست شهرداری اراک خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسین(ع)/بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی ظرف ۵۰ روز آینده

جعفر پور گفت: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسین(ع) با برآورد اولیه ۴۰ میلیارد تومان، به صورت رسمی آغاز می شود.
کد خبر: ۸۹۹۵۶ تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴

به گزارش دیار آفتاب؛ جعفرپور سرپرست شهرداری اراک گفت: عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسین(ع) که در آن محور کمربندی شمالی ( بلوار امام علی(ع) ) بصورت زیرگذر می باشد، از روز یکشنبه ۱۴ شهریور ماه سال جاری، توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) و با نظارت شهرداری اراک، به صورت رسمی آغاز می شود.

جعفرپور اظهار کرد:با توجه به اینکه حدود ۵۰ روز دیگر تقاطع غیرهمسطح سردار مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی تکمیل و به بهره برداری می رسد، لذا در راستای کارکرد بهتر این پروژه، جهت انتقال بار ترافیک مرکز شهر به سمت کمربندی، عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسین(ع) که طراحی و نقشه های اجرایی آن تکمیل شده، به صورت رسمی آغاز می گردد.

وی افزود: این پروژه با برآورد اولیه ۴۰ میلیارد تومان به منظور روان سازی ترافیک در این محدوده طراحی شده که پس از برگزاری جلسات متعدد با ادارات ، سازمان ها و شرکت های خدمات رسان و نیز بر اساس ازبیلت های دریافتی، تاسیسات موجود در مسیر طرح شناسایی گردیده، همچنین فاز اول کلیه مطالعات و طراحی آن شامل سیویل ، سازه و پلان جمع آوری و هدایت آب های سطحی تهیه ، بررسی و به پیمانکار ابلاغ گردیده که در همین چارچوب نقشه های فاز دو توسط مشاور طرح تهیه و ارائه گردیده است.

سرپرست شهرداری اراک، گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح  میدان امام حسین(ع) شامل دو دستگاه پل دال مجوف  با دهانه ۲۲ متر و مساحت پل سازی حدود ۱۵۰۰ متر مربع می باشد و از جمله تاسیسات مهم در مسیر طرح  می توان به کلکتور اصلی فاضلاب شهری سایز ۱۰۰۰  ، لوله ۱۶ اینچ گاز با فشار ۲۵۰ پوند ، خطوط انتقال آب از سایز ۴۰۰ تا ۸۰۰ ، کانال فیبر نوری و مخابرات و نیز شبکه برق اشاره کرد.

انتهای پیام