فرمانده نیروی انتظامی استان خبر داد؛

دستگیری سارقان در اراک، خمین و ساوه

فرمانده نیروی انتظامی استان از دستگیری تعدادی از سارقان حرفه ای در شهرستان های اراک، خمین و ساوه خبر داد.
کد خبر: ۸۹۷۹۰ تاریخ انتشار: ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲

به گزارش دیار آفتاب؛ فرمانده انتظامي استان از دستگيري سارقي حرفه اي و سابقه دار و اعترافش به 10 فقره سرقت خودرو و 20 فقره سرقت باطري خودرو در اين شهرستان خبر داد. 

سردار "حسن مفخمي شهرستاني" در تشریح جزئیات این خبر بيان داشت : در هفته هاي اخير با اعلام چندين مورد سرقت خودروهای سواری پراید و باطری خودرو در شهر اراك، موضوع به صورت ويژه در دستور كار پليس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به سرنخ هايي كه در روند رسيدگي به پرونده به دست آمد ، فرد سارق در یکی از محله های این شهرستان شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامي استان مركزي با اشاره به اعتراف فرد دستگیر شده به 10 فقره سرقت خودروهای پراید و 20 فقره باطری خودرو، بیان داشت:‌ با پيگيري هاي تخصصي كارآگاهان پليس و در عملیاتی جداگانه، خریدار اموال مسروقه نیز دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهي انتظامي استان مركزي در پايان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند خاطرنشان کرد: شهروندان هرگونه گزارش و اطلاع پيرامون شناسايي سارقان و يا تردد مشکوک افراد ناشناس در محل زندگي شان را از طريق تماس با مرکز فوريت هاي پليسي 110 اعلام کنند.

همچنین فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از شناسایی و دستگیری دو نفر از سارقان حرفه ای اماکن مختلف و کشف 12 فقره انواع سرقت از آنان خبرداد. 

سرهنگ" علی اکبر عیسی آبادی" در تشریح این خبر بیان داشت: در پي دريافت گزارش هاي مردمي مبني بر چند فقره سرقت از اماکن مختلف در شهرستان، بلافاصله موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.

وي خاطر نشان کرد: با توجه به اهميت موضوع، مأموران پليس شهرستان ، به صورت ويژه وارد عمل شده و اقدامات اساسي و تحقيقات اوليه را در اين زمينه آغاز کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه افزود:سرانجام ماموران انتظامی کلانتری 11 این شهرستان، موفق به شناسایی و دستگیری دوسارق حرفه ای شدند.

سرهنگ عیسی آبادی اظهار داشت: سارقان دستگیر شده در بازجویي هاي به عمل آمده به 12 فقره انواع سرقت از اماکن خصوصی و عمومی در سطح شهرستان اعتراف كردند.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به کشف بسیاری از اموال سرقتی در بازرسی از مخفیگاه سارقان و تحویل اموال کشف شده به مالباختگان افزود: متهمان مورد نظر پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني به دستگاه قضائي معرفي شدند.

سرهنگ " بهزاد فکوری" فرمانده انتظامی شهرستان خمین نیز از دستگیری سارقي حرفه اي و به 11 فقره سرقت کابل برق ، موتور خانه و مزارع کشاورزی در این شهرستان خبر داد. 

انتهای پیام/