رئیس جمهور دوشنبه شب با مردم سخن می گوید ماشین تخریب انتصابات دولت از کجا کوک می‌شود؟ برای اعتلای بسیج باید به جوانان خلاق میدان داد/ دولت اسلامی با دیوان‌سالاری محقق نمی‌شود تحسین کاربران از اهدای مدال قهرمان المپیک و جهان به شهید گمنام/ تو دنیای سعید ملایی‌ها تو محمدرضا گرایی باش! «شیر خفته» کرونا را بیدار نکنیم؛ سایه «پیک ششم» را جدی بگیریم! مستاجران وام ودیعه مسکن را گرفتند؟ شهادت یک پاسدار اهل خمین در درگیری با سارقین مسلح نامه 160 نماینده به رئیس جمهور/ دولت برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کند وزیر بهداشت: واردات واکسن به ۱۶۰ میلیون دُز می‌رسد/ از مراجع برای تشویق مردم به واکسیناسیون کمک می‌خوا‌هم ارز 4200 تومانی به سفره مردم نرسید/ حمایت از اقشار کم‌درآمد با پرداخت یارانه مستقیم
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۹
کد خبر: 89783
تاریخ انتشار: ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

بررسی برنامه 9گزینه تصدی شهرداری اراک در صحن شورا به پایان رسید/ 3 نفر به دور نهایی راه خواهند یافت

با حضور 9 نفر از گزینه های تصدی پست شهرداری اراک در صحن شورای شهر و ارائه برنامه در نهایت دور اول مصاحبه ها به پایان رسید و 3 نامزد با رأی اعضای شورا به دور نهایی و دعوت برای مصاحبه مجدد خواهند رسید.

به گزارش دیار آفتاب؛ پس از آغار به کار دور جدید شورای شهر اراک موضوع انتخاب شهردار یکی از مباحث مهمی است که در کانون توجهات رسانه ها و مردم قرار دارد، در همین رابطه به گفته سخنگوی شورای شهر اراک پس از طی مراحل دعوت از مردم و نخبگان برای معرفی افراد شایسته و همچنین طراحی فرایندی برای ثبت نام افراد توانمند در مجموع 43 نفر شناسایی شدند که با دو مرحله پالایش و ارزیابی شرایط هر یک از افراد با شاخص های تدوین شده توسط شورا در نهایت ۱۰ نفر از آنها که حائز بیشترین امتیاز شدند به مرحله بعدی گزینش راه یافتند.

در این مرحله شورا رویکردها و سیاست‌های ۴ ساله خود را که توسط مرکز پژوهش‌های شورا تدوین شده بود به این ۱۰ نفر ابلاغ و از آنها خواست تا برنامه های اجرائی خود را برای عملیاتی کردن آن ارائه دهند، در همین خصوص طی چند روز گذشته اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک با برگزاری جلسات غیرعلنی و دعوت از گزینه های مورد نظر برنامه نامزد‌های تصدی پست شهرداری کلان‌شهر اراک را شنیدند و با بررسی جزئیات آن پرداختند.

حالا خسروانی سخنگوی شورای شهر اراک در گفتگو با خبرنگاردیارآفتاب با اعلام خبر پایان بررسی برنامه نامزدها در دور اول مصاحبه ها گفت: از مجموع 10 گزینه نهایی شورا جهت حضور در صحن و ارائه برنامه ها یک نفر با عدم حضور انصراف خود را اعلام کرد و اینک دور اول مصاحبه ها به اتمام رسیده است که بر اساس رأی اعضا در نهایت 3 نفر به دور نهایی راه خواهند یافت و در مصاحبه جدید حضور پیدا می کنند.

به گزارش دیارآفتاب اسامی و خلاصه ای از سوابق 9 گزینه‌ تصدی پست شهرداری اراک که جهت ارائه برنامه های خود در صحن شورای شهر حاضرشده‌اند به شرح زیر است:

سید مهدی حسینی

حسینی دانشجوی دکتری طراحی شهری و شهردار فعلی شهر ساوه است که پیش‌ازاین سمت‌های معاونت برنامه‌ریزی امور عمرانی فرمانداری ساوه، معاون شهرسازی شهرداری ساوه و معاون عمرانی شهرداری ساوه را تجربه کرده است.

محمد جعفر پور

جعفرپور سرپرست فعلی شهرداری اراک و دارای مدرک دکتری جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری است که با شروع کار شورای ششم شهر اراک با کسب ۹ رأی از سوی اعضا به‌عنوان سرپرست شهرداری کلانشهر اراک انتخاب شد، وی پیش‌تر مدیرعاملی سازمان آرامستان شهرداری اراک را در کارنامه دارد.

محمدصادق قائمی

قائمی معاون فنی فعلی شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرائی است که پیش‌تر مدیرکلی نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی را عهده‌دار بوده است.

عباس ملک حسینی

ملک حسینی عضو هیئت‌علمی و استاد دانشگاه آزاد اسلامی و دارای مدرک دکتری جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری است، در کارنامه وی ریاست دانشگاه‌های آزاد ملایر و اراک، دبیری منطقه ۵ دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان به چشم می‌خورد.

علیرضا کریمی

کریمی دارای مدرک دکتری حقوق بوده و فرمانداری شهرستان خمین به مدت سه سال در دولت دهم برجسته‌ترین سابقه کاری اوست.

غلام عباس آجرلو

آجرلو دارای مدرک دکتری مدیریت است، وی عضو و سخنگوی اسبق شورای اسلامی شهر اراک در دوره چهارم است.

احسان شریفی

شریفی قائم‌مقام اسبق معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران و کارشناس ارشد مدیریت اجرائی و فناوری اطلاعات است که دارای سوابقی ازجمله در شهرداری مناطق مختلف تهران و سازمان منطقه آزاد کیش است.

محمد عسگری

عسگری معاون اسبق خدمات شهری شهرداری اراک و عضو فعلی شورای اسلامی کلانشهر اراک است، وی مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرائی و مهندسی صنایع را دارد که مدیرعاملی باشگاه شهرداری اراک و همچنین مدیرعاملی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری ازجمله سوابق وی بوده است.

علیرضا محمودی

محمودی معاون اسبق خدمات شهری شهرداری اراک و عضو ادوار شورای اسلامی شهر اراک بوده که دارای مدرک دکتری برنامه‌ریزی شهری است و ازجمله مسئولیت‌های اجرایی وی می‌توان مدير كلی امور شهري و شوراهاي اسلامي شهرداري زنجان نیز اشاره کرد.

گفتنی است کلان‌شهر اراک با جمعیت بیش از ۶۲۰ هزار نفر طی سالهای اخیر در حوزه‌ی مدیریت شهری همواره با نوسانات و تنش‌هایی روبه‌رو بوده است و درحالی‌که بسیاری از مناطق حاشیه این شهر و حتی مناطق مرکزی شهر به‌شدت نیازمند توجه به توسعه‌ی زیرساخت‌های شهری است ولی عدم ثبات و برنامه ریزی کارشناسی در بخش سیاست‌گذاری‌های شهری و مهم‌تر از آن تزلزل در جایگاه عالی‌ترین مسئول اجرای این سیاست‌ها یعنی شهردار به خصوص در دوره پنجم شورای شهر اراک یکی از مسائلی است که اولویت های عرصه مدیریت شهری را به حاشیه رانده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار