برخورد با متخلفان در حوزه ساختمان سازی جزء اولویت ها باشد/نماهای رومی در هنگام حوادث مشکلات بسیاری به همراه دارد واحدهای تولیدی دام و طیور ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت می‌کنند انقلاب اسلامی هیمنه نظام استکبار را در هم شکسته است صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شازند با حضور جانشین سازمان بسیج واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
کد خبر: 89728
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
کارشناس مسائل سیاسی:

قدرت و پتانسیل داخلی به اندازه ای هست که نیازی به غرب نباشد

رحیمی گفت: باتوکل بر خدا و توسل به ائمه اطهار(ع) و با توجه به قدرت و پتانسیل داخلی اعم از نیروی انسانی کارآمد، استعدادهای و قابلیت های جوانان کشور، ذخایر خدادادی، دانش ها و علوم بنیادی که در طول ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در اختیار این مملکت قرار گرفته است می توان کشور را به جایی برد که نیازی به غرب نباشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ رحیمی، کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: اگر مطالعه عمیقی در خصوص تاریخ پرفراز و نشیب ایران اسلامی داشته باشیم متوجه می شویم در هر مقطعی غربی ها کشورهای منطقه مخصوصا ایران اسلامی را مورد استثمار خود قرار داده اند.

رحیمی در ادامه بیان کرد: پادشاهان قاجار و حکومت پهلوی غلامان حلقه به گوش اروپا و غرب بودند اما غربی ها مرتبا آن ها را گرفتار مباحث خاص اقتصادی و سیاسی کردند.از جمله رضا پهلوی که دست نشانده انگلیسی ها بود انگلسی ها نهایتا در شهریور سال ۱۳۲۰ مجبور کردند  تاج و تخت خود را رها کند و ایشان را تبعید کردند.

کارشناس سیاسی افزود: در ایران اسلامی دولتهای مختلفی شکل گرفتند و برخی از آن ها خصوصا دولت اصلاحات و دولت دوازدهم  طرفدار غرب بودند در حالی که ۸  سال کشور را معطل مذاکره با غرب گذاشت که نتیجه ای هم نداشت.

 رحیمی بیان کرد: مردم در این مقطع کنونی در انتخابات ۱۴۰۰ پای کار آمدند اهداف عالی انقلاب را پیش گرفتند و با حضور و انتخاب خود این مطلب را به اثبات رساندند که نباید به غرب اعتماد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: باتوکل بر خدا و توسل به ائمه اطهار(ع) و با توجه به قدرت و پتانسیل داخلی اعم از نیروی انسانی کارآمد، استعدادهای و قابلیت های جوانان  کشور، ذخایر خدادادی، دانش ها و علوم بنیادی که در طول  ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در اختیار این مملکت قرار گرفته است می توان کشور را به جایی برد که نیازی به غرب نباشد.

وی خاطر بیان کرد: با توجه به اینکه ایران اعتمادی به غرب ندارد توانسته است در مقابل غرب بایستد و غربی ها که خود را قدرتمند و حاکم منطقه می دانستند مجبور شدند در مقابل جمهوری اسلامی سر تعظیم فرود آورند.

رحیمی خاطرنشان کرد: غربی ها ازاین موضوع  نگران هستند که کشور و حکومت ما به عنوان الگویی مناسب در سطح منطقه خودنمایی کند و کشورهای دیگر به تبعیت از ایران اسلامی روابطشان با غرب محدود کنند و بحث استکبار معنا و مفهوم نداشته باشد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار