تزریق واکسن کرونا، در اولین مسجد سلامت کشور حمایت همسایگان از تشکیل دولت فراگیر/تدبیر دولت و اعتماد مردم نقشه دشمن را نقش بر آب کرد/حکمرانی در میدان دبل داماد مازندران / طلبکار پرسپولیس از دسترس خارج شد! / اتهام تبانی به مکانی! افشای سند «خزانه خالی»/ اعتراف بی‌سابقه «حسن روحانی» در مرداد ۱۴۰۰: همه موجودی خزانه تخلیه شده است ماجرای حمله سایبری شش ماه پیش که ۱۰هزار پمپ بنزین آمریکا را ۱ هفته از کار انداخت میزان اثربخشی تمام واکسن‌هایی که در کشور تزریق می شوند آفت «ژن‌های خوب» در گام دوم انقلاب/ مجلس هزینه «رانت و سفارش» را بالا می‌برد؟ مهاجم فرانسوی وارد تهران شد/ گستد برای قرارداد با استقلال آمد ذوب فولاد در کوره آلومینیوم/ شاگردان خطیبی خط و نشان کشیدند گزارش تصویری| آلومینیوم اراک 3-فولاد خوزستان 0
پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
کد خبر: 89696
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۲
سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک در گفتگو با دیارآفتاب:

هیچ سوگیری سیاسی و روابط شخصی در انتخاب شهردار اراک دخیل نخواهد بود

خسروانی گفت: شورای ششم فرایند انتخاب شهردار اراک را کاملاً کارشناسی طراحی کرده و قطعاً هیچ سوگیری سیاسی و جناحی و روابط شخصی در این انتخاب دخیل نخواهد بود.

عباس خسروانی سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص انتخاب شهردار اراک گفت: انتخاب شهرداران یکی از مهمترین وظایف شوراهای اسلامی شهر به حساب می آید زیرا با انتخاب شوراها، شهرداران عهده‌دار یکی از مسئولیت های مهم اجرایی کشور می شوند که با زندگی روزمره مردم به طور مستقیم در ارتباط هستند و لذا اثر هر تصمیم و اقدام اجرایی آنها به سرعت بر زندگی شهروندان مشهود می شود.

خسروانی اظهار کرد: انتخاب شهردار طبق بند ۱ ماده ۷۱ قانون وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی از وظایف و اختیارات اعضای شوراها اسلامی شهر است اما در قبال این حقی که به آنها داده شده تکالیفی را هم بر عهده دارند تا شهرداری را انتخاب کنند که بتواند گره از مشکلات مردم باز کند و فضای زندگی آنها را بهبود ببخشد.

وی ادامه داد: شورای اسلامی ششم شهر اراک موضوع شهردار را یکی از مهمترین تصمیمات خود قلمداد می کند و تلاش کرده تا با اتخاذ و طراحی یک فرایند کارشناسی و به دور از هیاهوهای سیاسی و حاشیه ها، دست به یک انتخاب خوب برای مردم شهر اراک بزند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک افزود: خوشبختانه در فراخوانی شورای ششم اعلام کرد شخصیت های توانمندی حضور پیدا کردند که هر یک دارای تجربیات اجرائی و سوابق خوب مدیریتی و علمی بودند و این نشان از اعتماد آنها به شورای ششم و علاقه مندی به خدمت در شهر اراک است.

خسروانی با اشاره به اینکه شورای ششم فرایند انتخاب شهردار را کاملا کارشناسی طراحی کرده و قطعا هیچ سوگیری سیاسی و جناحی و روابط شخصی در این انتخاب دخیل نخواهد بود بیان کرد: شهردار آبروی اعضا خواهد بود و مجری برنامه ها و شعارهائی خواهد بود که ما به مردم وعده داده ایم و لذا به دنبال شهرداری هستیم که کارآمد و توانمند و دارای سوابق درخشان اجرائی باشد و به شورا باوری اعتقاد داشته باشد.

وی اضافه کرد: در مرحله اول 43 نفر در فراخوان ما شرکت کردند و بر اساس شاخص های وزارت کشور و ارزیابی هایی که اعضا انجام دادند تعداد 16 نفر از نامزدها فاقد شاخص های وزارت کشور به لحاظ رشته تحصیلی مرتبط و سابقه 9 ساله مدیریت میانی بودند.در مرحله بعد از میان 26 نفری که حضور داشتند بر اساس شاخص های 15 گانه شورا و معیارهائی که به لحاظ سوابق اجرائی افراد در سنوات گذشته داشتند 10 نفر را مناسب برای شهرداری اراک تشخیص دادیم و برای این آنها یک برنامه زمانبندی ارائه برنامه اجرائی تهیه کردیم که به زودی این مرحله هم به اتمام می رسد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک گفت: اینکه ما در این مرحله به 10 نفر رسیدیم دلیلش این بود که احتمال می دادیم تعدادی از این عزیزان ممکن است در ادامه به دلیل حضور در مناصب دولتی یا هر دلیل دیگری از نامزدی شهرداری انصراف دهند لذا سعی کردیم که دست شورا باز باشد و بتواند بهتر تصمیم بگیرد.

وی افزود: در این مرحله هر یک از نامزدها در جمع اعضای شورا برنامه های اجرائی و عملیاتی خود را ارائه دادند و در نهایت به هر یک از این برنامه ها نمره دهی خواهد شد و احتمالاً تعدادی از نامزدها که بیشترین امتیاز را اخذ کنند وارد مرحله نهائی خواهند شد.

خسروانی گفت: اگر رأی اکثریت اعضای شورا بر پخش جلسه مصاحبه با نامزدهای نهائی باشد قطعاً این کار را خواهیم کرد و رسانه‌ها و مردم هم می‌توانند جلسه ما با آنها را ببینند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک خاطرنشان کرد: امیدواریم که شهرداری را برای اراک انتخاب کنیم که بتواند کاستی‌های موجود را هر چه سریع‌تر برطرف و حال و هوای شهر را دگرگون کند تا مردم شریف اراک طعم شیرین خدمت را بچشند.ما اعتقادداریم که باید شهر را باهم بسازیم لذا جلسات کارشناسی خوبی را با بزرگان و مسئولان ارشد استان داشته‌ایم و همه را برای ساختن اراک به کمک طلبیده‌ایم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار