اعتکاف دهه هشتادی‌های در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
کد خبر: 89405
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
نماینده مردم ساوه و زرندیه در گفتگو با دیارآفتاب؛

وزرای پیشنهادی روحیه پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب را دارند/ رئیسی به دور از فشارهای سیاسی وزرا را انتخاب کرد

سبزی گفت: همانطور که انتظار می رفت آقای رئیسی به دور از فشارهای سیاسی، افرادی را انتخاب کرده که عموما توانمند، با سواد، متخصص و انقلابی بوده و اهل جناح بازی نیستند. همچنین غالب افراد معرفی شده روحیه ای برای پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب در دولت سیزدهم دارند که این امیدوار کننده است.

حجت الاسلام محمد سبزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص کابینه معرفی شده دولت سیزدهم به مجلس، گفت: کلیت کابینه خوب است و همانطور که انتظار می رفت آقای رئیسی به دور از فشارهای سیاسی، افرادی را انتخاب کرده که عموما توانمند، با سواد، متخصص و انقلابی بوده و اهل جناح بازی نیستند.

وی افزود: البته ممکن است مجلس نسبت به تعداد کمی از افراد معرفی شده نظر کاملا مثبتی نداشته باشد و نهایتا این افراد از نمایندگان مجلس رای اعتماد نگیرند ولی غالب افراد معرفی شده توانمند بوده و در کمیسیون های تخصصی مجلس هم نظرات مثبتی نسبت به آنان وجود دارد. این در حالی است که قبل از بررسی تخصصی در کمیسیون ها، نسبت به برخی از وزرای پیشنهادی نظر مثبتی وجود نداشت ولی پس از بررسی نظر نمایندگان جلب شد.

سبزی با بیان اینکه سه نفر از وزرای پیشنهادی از استان مرکزی هستند، ادامه داد: میانگین سنی وزرای پیشنهادی حدود 52 سال است که نسبت به دولت قبلی جوان تر است و غالب افراد معرفی شده روحیه ای برای پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب در دولت سیزدهم دارند که این امیدوار کننده است.

وی با بیان اینکه ناشناخته بودن برخی افراد پیشنهادی باعث دو دلی نمایندگان شده است، گفت: قطعا آقای رئیسی بدون دلیل این افراد را به مجلس معرفی نکرده و برای وزرای پیشنهادی دلیلی قانع کننده داشته است ولی ممکن است نمایندگان به 2 الی 3 نفر نمایندگان اعتماد کامل نداشته باشند و نهایتا باعث رای نیاوردن این عده شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار