وحدت خنثی کننده توطئه های دشمنان است ساخت فیلم و سریال از شهدای شاخص استان با جدیت دنبال می شود/ تهیه سریال شهید آنجفی و شهید وطن پور در دستور کار است بورس منتظر آزادسازی اصولی سهام عدالت است دبیرکل حزب‌الله: قدرت مقاومت برای دفاع از لبنان است/ اجازه دست‌درازی تل‌آویو به ثروت ملتمان را نخواهیم داد ۱۷ بیماری و اختلال که موجب کاهش وزن ناخواسته می‌شوند ۳۶۰ گروه جهادی فعال در اراک سازماندهی شده اند در سفر رئیس‌جمهور به اردبیل چه گذشت؟ / از وعده آیت‌الله رئیسی برای گشایش‌های جدی در کشور تا دیدار صمیمی با مردم آیین‌نامه «شورای‌عالی سینما» تغییر می‌کند؟/ توجه به نیاز امروز حدود 50 درصد از ظرفیتهای ورزشی تفرش قابل استفاده نیست/اعتبارات زمین چمن تفرش محقق نشده است پنج تفنگدار ایرانی در میدان رزم با دشمنان را بیشتر بشناسیم
یکشنبه ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۵
کد خبر: 89405
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
نماینده مردم ساوه و زرندیه در گفتگو با دیارآفتاب؛

وزرای پیشنهادی روحیه پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب را دارند/ رئیسی به دور از فشارهای سیاسی وزرا را انتخاب کرد

سبزی گفت: همانطور که انتظار می رفت آقای رئیسی به دور از فشارهای سیاسی، افرادی را انتخاب کرده که عموما توانمند، با سواد، متخصص و انقلابی بوده و اهل جناح بازی نیستند. همچنین غالب افراد معرفی شده روحیه ای برای پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب در دولت سیزدهم دارند که این امیدوار کننده است.

حجت الاسلام محمد سبزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص کابینه معرفی شده دولت سیزدهم به مجلس، گفت: کلیت کابینه خوب است و همانطور که انتظار می رفت آقای رئیسی به دور از فشارهای سیاسی، افرادی را انتخاب کرده که عموما توانمند، با سواد، متخصص و انقلابی بوده و اهل جناح بازی نیستند.

وی افزود: البته ممکن است مجلس نسبت به تعداد کمی از افراد معرفی شده نظر کاملا مثبتی نداشته باشد و نهایتا این افراد از نمایندگان مجلس رای اعتماد نگیرند ولی غالب افراد معرفی شده توانمند بوده و در کمیسیون های تخصصی مجلس هم نظرات مثبتی نسبت به آنان وجود دارد. این در حالی است که قبل از بررسی تخصصی در کمیسیون ها، نسبت به برخی از وزرای پیشنهادی نظر مثبتی وجود نداشت ولی پس از بررسی نظر نمایندگان جلب شد.

سبزی با بیان اینکه سه نفر از وزرای پیشنهادی از استان مرکزی هستند، ادامه داد: میانگین سنی وزرای پیشنهادی حدود 52 سال است که نسبت به دولت قبلی جوان تر است و غالب افراد معرفی شده روحیه ای برای پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب در دولت سیزدهم دارند که این امیدوار کننده است.

وی با بیان اینکه ناشناخته بودن برخی افراد پیشنهادی باعث دو دلی نمایندگان شده است، گفت: قطعا آقای رئیسی بدون دلیل این افراد را به مجلس معرفی نکرده و برای وزرای پیشنهادی دلیلی قانع کننده داشته است ولی ممکن است نمایندگان به 2 الی 3 نفر نمایندگان اعتماد کامل نداشته باشند و نهایتا باعث رای نیاوردن این عده شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار