اعتکاف دهه هشتادی‌های در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳
کد خبر: 89382
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛

مجلس در حال بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی بر اساس توانمندیشان است/ تعدادی از وزرا رای بسیار بالایی از مجلس می گیرند

نظری رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: کابینه معرفی شده نقاط قوت و ضعف هایی دارد که مجلس در حال بررسی توانمندی وزرای پیشنهادی است تا اگر توانمندی این افراد برای محقق کردن برنامه های مصوب کشور اعم از سیاست های کلی، اسناد برنامه توسعه ششم و ... مسجل شد، صلاحیت آنان احراز شود.

علیرضا نظری رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به معرفی افرادی به عنوان کابینه دولت سیزدهم به مجلس، گفت: کابینه دولت سیزدهم از نظر سنی نسبت به کابینه دولت دوازدهم جوان تر است اما همانطور که رهبر انقلاب هم در بیانات خود فرمودند منظور از دولت جوان انقلابی لزوما استفاده از افرادی با سن جوان نیست بلکه بکارگیری افرادی است که روحیه جوانگرایی، چالاکی و جهادی دارند.

وی افزود: رهبر انقلاب برای روشن تر شدن موضوع مثال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بیان کردند که با اینکه در میان سالی بود ولی اگر شهید نشده بود، او را در همین جایگاه حفظ می کردیم. لذا جوانگرایی به معنای روحیه جوانی و خلاقیت و ابتکاری است که می تواند باعث پیشرفت کارها شود.

نظری ادامه داد: کابینه معرفی شده نقاط قوت و ضعف هایی دارد که مجلس در حال بررسی توانمندی وزرای پیشنهادی است تا اگر توانمندی این افراد برای محقق کردن برنامه های مصوب کشور اعم از سیاست های کلی، اسناد برنامه توسعه ششم و ... مسجل شد، صلاحیت آنان احراز شود.

وی تصریح کرد: البته طبیعی است که تعدادی از وزرا با رای بسیار بالا و عده دیگری هم با رای نسبتا خوبی بتوانند به صندلی وزارت بنشینند ولی احتمالا برخی دیگر که پیش بینی می شود تعدادشان به حدود 3 نفر برسد نتوانند موفق به کسب رای اعتماد شوند. این باعث می شود تا آقای رئیسی در فرصت های بعدی گزینه های دیگری را به عنوان نامزدهای وزارت به مجلس معرفی کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار