رئیس جمهور دوشنبه شب با مردم سخن می گوید ماشین تخریب انتصابات دولت از کجا کوک می‌شود؟ برای اعتلای بسیج باید به جوانان خلاق میدان داد/ دولت اسلامی با دیوان‌سالاری محقق نمی‌شود تحسین کاربران از اهدای مدال قهرمان المپیک و جهان به شهید گمنام/ تو دنیای سعید ملایی‌ها تو محمدرضا گرایی باش! «شیر خفته» کرونا را بیدار نکنیم؛ سایه «پیک ششم» را جدی بگیریم! مستاجران وام ودیعه مسکن را گرفتند؟ شهادت یک پاسدار اهل خمین در درگیری با سارقین مسلح نامه 160 نماینده به رئیس جمهور/ دولت برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کند وزیر بهداشت: واردات واکسن به ۱۶۰ میلیون دُز می‌رسد/ از مراجع برای تشویق مردم به واکسیناسیون کمک می‌خوا‌هم ارز 4200 تومانی به سفره مردم نرسید/ حمایت از اقشار کم‌درآمد با پرداخت یارانه مستقیم
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۵
کد خبر: 89381
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۶
باز هم ذرات معلق؛

هوای اراک و شازند همچنان ناسالم است

براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای، کیفیت هوای شهرهای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ شاخص کلی کیفیت هوای اراک در ساعت 12 ظهر امروز (دوشنبه 25 مرداد)، عدد 103 را نشان می‌دهد که بیانگر هوای ناسالم برای گروههای حساس است، همچنین شاخص کیفیت هوای شهر شازند هم اکنون  با شاخص 116 شرایط ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد.

گفتنی است روز گذشته نیز به سبب وقوع پدیده گرد و غبار هوای شهرهای اراک و شازند با نقش آفرینی سوء ذرات معلق حتی در وضعیت بسیار ناسالم نیز قرار گرفت.

طبق اطلاعات مرکز پایش هوای سازمان محیط زیست آلاینده اصلی همچون هفته های اخیر و طبق پیش بینی و هشدار زرد سازمان هواشناسی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با منشا گرد و غبار است، این در حالی است که اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده و حتی در روزهایی آلوده‌ترین شهر کشور است که بر اساس آمارهای موجود و اعلام مسئولین اداره کل محیط زیست استان در سال گذشته ۵۲ روز ناسالم را به ثبت رسانده است.

یک برآورد کلی البته نشان می دهد از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون 55روز ناسالم و کمتر از ۱۰ روز هوای پاک را در کارنامه کلانشهر اراک به ثبت رسیده و البته در اغلب روزها شرایط ناسالم لحظه ای نیز تجربه شده است.

با این وجود در حالی که کمتر از یک چهارم از سال جاری پشت سر گذاشته شده است اما تعداد روز های ناسالم اراک به سرعت در حال فاصله گرفتن از رکورد ثبت شده در کل سال ۹۹ است که با توجه به پیک آلودگی هوای اراک در روزهای سرد سال بیانگر شرایطی وخیم و بسیار نگران کننده است.

اکیداً توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیمارن قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حدالامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار