اعتکاف دهه هشتادی‌های در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۸
کد خبر: 89325
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد؛

انتخاب تیم اقتصادی توانمند در راستای تحقق وعده‌های انتخاباتی/ اراده اصلاح ساختار در دولت سیزدهم وجود دارد

عبدالمجید شیخی گفت: آیت الله رئیسی تیم اقتصادی مناسبی را برای اداره و سامان دهی اقتصاد کشور انتخاب کرده است، از آنجایی که به صداقت، پشتکار و فساد ستیزی اعتقاد دارد مسلما از وزرای انتخابی خود نیز چنین مطالبه ای دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالمجید شیخی کارشناس مسائل اقتصادی در ارتباط با وضعیت تیم پیشنهادی رئیس جمهور برای ساماندهی اقتصاد کشور به خبرنگار راه آرمان گفت: آیت الله رئیسی تیم اقتصادی مناسبی را برای اداره و سامان دهی اقتصاد کشور انتخاب کرده است، از آنجایی که به صداقت، پشتکار و فساد ستیزی اعتقاد دارد مسلما از وزرای انتخابی خود نیز چنین مطالبه ای دارند.

وی افزود: حتی اگر منتخب های تیم اقتصادی برنامه ای را اعلام نکرده باشند مسلما با این انتخاب و مطالبه رئیس جمهور پای کار خواهند آمد و اجرا می کنند.

این استاد اقتصاد ابراز کرد: وزرای انتخابی نباید تمرکز گرا باشد و باید یک بسته سیاسی مستحکم برای به دست گیری امور همراه خود داشته باشند و بر اساس برنامه ای معین کار خود را پیش ببرند.

شیخی بیان کرد: وزرای پیشنهادی برای پر کردن خلاهای مدیریتی باید بخشی از وظایف را با تشکیل کارگروه ها و شوراهای هماهنگی، وظایفی را به این شوراها محول کنند.

وی یادآور شد: این برنامه عملا پیش از این در دوره مدیریتی آیت الله رئیسی در قوه قضائیه مشاهده شد و اطمینان داریم که رئیس جمهور منتخب به ضرورت های پیگیری امور اشراف دارند.

کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد: کسی نمی تواند ادعا کند که چه اتفاقی در آینده رخ می دهد اما اگر مدیری جهادی در راس باشد و پشتکار داشته باشد، اعتقاد به خدمت مرد داشته باشد و منافع جامعه را بر منافع شخصی و گروهی ترجیح دهد، قطعا با کمک خداوند شرایط تغییر خواهد کرد.

شیخی تصریح کرد: آیت الله رئیسی باید در گام اول وزرای پیشنهادی را مامور به تهیه یک بسته سیاسی و اجرای آن کنند، در نظر داشته باشند که همه کارها به نظر وزیر بستگی نداشته باشد بلکه مدیریت کرده و از نظرات استفاده کند.

وی ادامه داد: وزرا باید ایجاد هماهنگی درون و بین دستگاهی کارگروه های تخصصی تشکیل دهند تا ناهماهنگی برطرف شود به عنوان مثال برای رفع مشکل کم آبی، سیل و خشکسالی باید میان سه دستگاه، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست هماهنگی ایجاد شود.

این استاد اقتصاد توضیح داد: تشکیل کارگروه تخصصی میان این سه دستگاه می تواند خلا مدیریت آب را در کشور پر کند، نمی شود هر دستگاه به صورت انفرادی کار خود را انجام دهد چرا که وضعیت کنونی آب نتیجه این عملکرد است.

شیخی گفت: باید در ابتدا سامانه مدیریت آب تشکیل شده و کمک این سه دستگاه تصمیماتی اتخاذ و با کمک یک دیگر این سیاست ها اتخاذ شود.

وی افزود: شرایط کنونی را همه ملت ایران با گوشت، پوست و استخوان خود درک کردند، از سوی دیگر آیت الله رئیسی به واسطه بازدیدهای میدانی خود به خوبی بر این مشکلات وافق هستند و می دانند که تجربه شکست خورده وابسته کردن کشور به غرب و دل بستن به برجام و FATF راهگشا نیست.

کارشناس مسائل اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اراده اصلاح امور در رئیس جمهور و دولت سیزدهم وجود دارد، امید داریم که به زودی بر مشکلات فائق آمده و با کار جهادی شرایط بهتری را فراهم کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار