هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد جمع‌آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان مرکزی/ میانگین انرژی موردنیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود رونمایی از دستاورد‌های جدید پایگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش بیانات رهبرانقلاب یک راهبرد برای مجلس یازدهم بود/ تبلیغات مغرضین و توپخانه دشمن علیه مجلس انقلابی فعال است
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
کد خبر: 89279
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۸
کارشناس مسائل فرهنگی:

مشکلات امروز کشور نتیجه اعتماد به غرب است/تکیه بر توان داخلی راهگشا است

میر مهدی گفت: تجربه نشان داده است آمریکا قابل اعتماد نیست اما مردم ما این را باور نداشتند و به شعارهای دولت قبل اعتماد کردند و گمان می کردند اگر مذاکره کنند نتیجه خوبی خواهند گرفت اما همه دیدیم که نه تنها به نتیجه نرسیدند بلکه مشکلات متعددی ایجاد شد.

به گزارش دیار آفتاب ، میرمهدی کارشناس مذهبی درگفتگو با خبرنگارنسیم خنداب گفت: مقام معظم رهبری در ابتدای شروع مذاکرات هسته ای فرمودند : "من به مذاکرات با آمریکا خوش بین نیستم و هیچ اعتمادی به این ها ندارم"

میرمهدی بیان کرد: تجربه ای که ما از دولت های غربی خصوصا آمریکا داریم تجربه  تلخی است .کشور لیبی را خلع سلاح کردند، لیبی دیگر کشور نیست بلکه یک منطقه از هم پاشیده است که  آرامش و امنیت ندارند.

وی ادامه داد:  مردم سوریه را نیز تحریک کردند اما چون همسایگی ما بود اجازه ندادیم دشمنان به اهداف خود برسند اما خرابی ها را همین ها به بار آوردند.

کارشناس مذهبی در ادامه گفت: در عراق، صدام بیشترین خدمت را به آمریکا کرد ولی دشمنان خلع سلاح کردند و بدون هیچ رحمی آن ها را از بین بردند دولت عراق هنوز ثبات و امنیت ندارد ،کشور مصر نیز با آمریکا و اسرائیل در ارتباط است و رابطه خوبی با آن ها دارد اما بدبختی های بسیاری در مصر وجود دارد هیچ تغییری در وضع آن ها به وجود نیامده است.این ها همه نتیجه اعتماد به غرب است.

میر مهدی تصریح کرد: تجربه نشان داده است آمریکا قابل اعتماد نیست اما مردم ما این را باور نداشتند و به شعارهای دولت قبل اعتماد کردند و گمان می کردند اگر مذاکره کنند نتیجه خوبی خواهند گرفت اما همه دیدیم که نه تنها به نتیجه نرسیدند بلکه امکاناتی را از ما گرفتند، بر ما خسارت وارد کردند، قلب راکتور ما را سیمان ریختند و از بین بردند و چیزی به ما تحویل ندادند.

میر مهدی تصریح کرد: مردم کسی را روی کار آوردند که می گفت من مذاکره بلدم و حقوق دان هستم اما هشت سال کشور را معطل کرد و هیچ حرکتی مثبتی انجام نداد.

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری نتیجه اعتماد به غرب را بیان فرمودند تا مردم بدانند دشمنان قابل اعتماد نیستند و  گرفتاری ما از طرف دشمنان است ،امروز همه باید دست به دست هم دهیم و با تکیه بر توان داخلی امور را پیش ببریم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار