حامیان روحانی در تلاش برای سیاه‌نمایی و تخریب دولت سیزدهم/ پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه با اخبار غیر رسمی برنامه‌ریزی تحویل 8 میلیون دُز واکسن «پاستوکووک»/ امکان تشخیص ۲۵۰ هزار آزمایش روزانه کرونا خانه‌دار شدن با 15 میلیون تومان در گرو همکاری شبکه بانکی/ آیا تسهیلات بانکی صرف رونق اقتصاد می‌شود‌ تاخیر در صدور روادید برای ورزشکاران/ کارشکنی یا ضعف روابط بین الملل فدراسیون‌ها؟ سوخت رسانی در تعدادی از جایگاه استان مرکزی برقرار شد/سهمیه سوخت در کارت‌های شهروندان محفوظ است حمله سایبری پمپ بنزین ها در سایه کم کاری در راه اندازی شبکه اطلاعات ملی بازگشت تدریجی عرضه سوخت در جایگاه‌ها به روال عادی/ مشکل جایگاه‌های سوخت در اسرع وقت حل می شود امکان رفع فیلتر توئیتر و تلگرام با اجرای طرح حمایت از کاربران/ نقاط قوت نسخه جدید طرح صیانت چیست؟ حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها/ اطلاعات تکمیلی پس از جمع‌بندی نهایی منتشر می‌شود شروع خوب سریال جدید شبکه سه/ «سرجوخه» درباره کدام سلبریتی‌ها افشاگری می‌کند؟
چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۱
کد خبر: 89272
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰

هوای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت

 کیفیت هوای شهرهای اراک و شازند براساس اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر را در ساعت ۱۰ روز جمعه ۲۲ مردادماه با شاخص لحظه‌ای ۱۳۲ نشان می‌دهد که به معنی شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، کیفیت هوای شازند نیز با شاخص لحظه‌ای ۱۷۴ در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها قرار دارد.

گفتنی است طبق اعلام اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی،  منشأ آلایندگی در این ۲ شهر صنعتی استان، گرد و غبار منطقه‌ای و آلاینده مسئول ذرات معلق ۲ و نیم میکرون است.

بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۴ روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده‌اند. این در حالی است که در سال گذشته ۵۲ روز با کیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.

بنابر توصیه کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، ضرورت دارد مردم به‌ویژه گروه‌های حساس سنی در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می‌توانند با ورود به دستگاه تنفسی باعث آسیب تنفسی شوند.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار