رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

نانوایی ها با وجود افزایش قیمت 30 درصدی نان همچنان ضرر می دهند/ نان فانتزی هم گران می شود

زند گفت: افزایش قیمت 30 درصدی نان در استان مرکزی هنوز هم جبران‌کننده هزینه‌های نانوایی‌ها نیست و برخی از نان‌ها توسط نانوایان با ضرر عرضه می‌شود.
کد خبر: ۸۹۲۱۸ تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵

محمود نعمتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با افزایش قیمت نان در استان مرکزی گفت: با تصمیم کارگروه تنظیم بازار از 20 مردادماه افزایش قیمت حدود 30 درصدی نان در استان مرکزی اعمال شده و باید گفت در این بحث دولت آرد را گران نکرده و سهم آن در این افزایش قیمت صفر است اما آنچه دچار تغییر شده دستمزد کارگر و هزینه‌های جاری است که طبیعتاً بر عهده نانوا نیست و مصرف‌کننده باید آن را بپردازند.

نعمتی در خصوصی آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم در استان مرکزی نیز گفت: طبق آخرین آمارها تاکنون حدود 85 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری‌شده و پیش‌بینی ما این است که این مقدار تا 100 هزار تن هم برسد چون در برخی مناطق همچون شازند هنوز برداشت و تحویل گندم ادامه دارد.

نانوایی ها با وجود افزایش قیمت 30 درصدی نان همچنان ضرر می دهند

جمشید زند رئیس اتاق اصناف اراک نیز در گفتگو با دیارآفتاب گفت: افزایش قیمت 30 درصدی نان هنوز هم جبران‌کننده هزینه‌های نانوایی‌ها نیست و برخی از نان‌ها توسط نانوایان ما با ضرر عرضه می‌شود.

وی افزود: هزینه‌های جاری نانوایی‌ها طی یکسال اخیر حدود 40 درصد افزایش داشته و نانوای ما همچنان نه‌تنها سودی نمی‌برد بلکه 10 درصد هم ضرر می‌کند ولی ما خواستیم تا همکاری داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف اراک همچنین اظهار داشت: درخواست افزایش قیمت نان های فانتزی و حجیم نیز به کارگروه تنظیم بازار استان ارائه‌شده که هنوز مورد تأیید قرار نگرفته است اما قاعدتاً 30 درصد افزایش خواهد داشت.

انتهای پیام/