واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد جمع‌آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان مرکزی/ میانگین انرژی موردنیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود رونمایی از دستاورد‌های جدید پایگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱
کد خبر: 89180
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

هوای اراک و شازند دوباره ناسالم شد

براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای، کیفیت هوای شهرهای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ شاخص کلی کیفیت هوای اراک در ساعت ۱۱ صبح امروز (دوشنبه 18 مرداد)، عدد 111 را نشان می‌دهد که بیانگر هوای ناسالم برای گروههای حساس است، همچنین شاخص کیفیت هوای شهر شازند هم اکنون  با شاخص 151 شرایط ناسالم برای کلیه گروه ها را نشان می دهد.

طبق اطلاعات مرکز پایش هوای سازمان محیط زیست آلاینده اصلی همچون هفته های اخیر ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون است هر چند به استناد اطلاعات دو ایستگاه شریعتی و مخابرات ذرات معلق با قطر 10 میکرون و دی اکسید نیتروژن نیز در هوای اراک خودنمایی می کنند، این در حالی است که اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده و حتی در روزهایی آلوده‌ترین شهر کشور است که بر اساس آمارهای موجود و اعلام مسئولین اداره کل محیط زیست استان در سال گذشته ۵۲ روز ناسالم را به ثبت رسانده است.

طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی اداره کل محیط زیست از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا 10 مردادماه نیز شهر اراک 53 روز ناسالم و کمتر از 10 روز هوای پاک را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌ و البته در اغلب روزها شرایط ناسالم لحظه ای نیز تجربه شده است.

با این وجود در حالی که کمتر از یک چهارم از سال جاری پشت سر گذاشته شده است اما تعداد روز های ناسالم اراک از رکورد ثبت شده در کل سال ۹۹ گذر کرده که با توجه به پیک آلودگی هوای اراک در روزهای سرد سال بیانگر شرایطی وخیم و بسیار نگران کننده است.

اکیداً توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیمارن قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حدالامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار