اعتکاف دهه هشتادی‌های در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲
کد خبر: 89031
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۳
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛

کنترل نقدینگی، شرطی نکردن اقتصاد و ایجاد اشتغال جزء اولویت های دولت سیزدهم باشد/ مجلس با حفظ استقلال، دولت را همراهی می کند

سلیمی گفت: دولت باید به دنبال تحول در حوزه های مختلف اقتصادی و مدیریتی باشد و در زمینه کنترل تورم، ایجاد اشتغال و رها کردن اقتصاد از شرطی شدن اقدامات موثری انجام دهد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با دیار آفتاب با اشاره به اولویت هایی که باید مد نظر دولت سیزدهم باشد، گفت: آقای رئیسی در مراسم تنفیذ اولویت های مهمی را مطرح کرد. دولت باید به دنبال تحول در حوزه های مختلف اقتصادی، مدیریتی، مباحث سیاسی باشد.

وی افزود: در مبحث اقتصادی، یکی از اولویت های اصلی کنترل نقدینگی است؛ چرا که نقدینگی اقتصاد ایران بسیار سرسام آور است و اگر کنترل نشود تورم بسیار زیادی را به دنبال دارد که باعث به وجود آمدن مصیبت هایی می شود. همچنین باید اقتصاد را از شرطی شدن و وابستگی به مسائل سیاسی و دیپلماتیک، خارج کرد.

سلیمی با اشاره به لزوم اصلاح و تعمیر زیرساخت ها مانند برق و گاز، تصریح کرد: ورود هر چه سریعتر به حوزه اشتغال و جلوگیری از بیکاری موضوع دیگری است که دولت جدید باید به آن بپردازد؛ چرا که دولت روحانی آسیبی جدی به این حوزه وارد کرده و آقای جهانگیری هم به عدم توفیق دولت در زمینه اشتغال اعتراف کرد.

وی خاطرنشان کرد: اینها مسائلی است که باید دولت جدید بر روی آنها تمرکز کند و در اولویت قرار دهد. مجلس هم آمادگی دارد تا با حفظ استقلال، دولت را در خدمت به مردم همراهی کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار