افزايش 86 درصدي كشفيات كالاي قاچاق به ارزش 841 ميليارد ريال در استان مركزي 

فرمانده انتظامی استان از کشف 841 میلیارد و 637 میلیون ریال انواع کالای قاچاق در عملیات های 4 ماه نخست سال جاری پلیس در این استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایشی 86 درصدی داشته است. 
کد خبر: ۸۸۷۹۹ تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲

به گزارش دیار آفتاب؛ فرمانده انتظامی استان از کشف 841 میلیارد و 637 میلیون ریال انواع کالای قاچاق در عملیات های 4 ماه نخست سال جاری پلیس در این استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایشی 86 درصدی داشته است. 

سردار " حسن مفخمی شهرستانی " در اين باره بيان داشت:‌ در اجراي منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) در سال "توليد، پشتيباني ها،‌ مانع زدايي ها" يكي از سرفصل هايي كه به صورت ويژه در دستور كار عملياتي پليس استان قرار گرفت، برخورد با قاچاق كالا لحاظ شد.

وي خاطر نشان كرد:‌ در اين راهبرد، برنامه ريزي هاي جمع و گسترده اي با بازبيني طرح هاي عملياتي پليس و ارزيابي نقاط ضعف و قوت ماموريتي صورت پذيرفت و در نتيجه آن با همت و عزمي جهادي،‌از ابتداي سال جاري تا كنون، بازخوردي مناسب از برخورد با كالاي قاچاق در اين ماموريت ها بازتاب داشته است.

فرمانده انتظامي استان مركزي با اشاره به كشف 841 میلیارد و 637 ميليون ريال انواع کالای قاچاق و رشد 86 درصدي اين كشفيات در عمليات هاي 4ماهه نخست سال جاری در استان مركزي افزود: در اين عمليات ها تعداد 558 نفر قاچاقچي كالا دستگير و از اين افراد تعداد 391 دستگاه وسيله نقليه توقيف شدند.

اين مقام ارشد انتظامي تصريح كرد:‌ اين عمليات ها منجر به تشكيل 512 پرونده قضائي شد كه در 182 پرونده، ارزش ريالي كالاهاي قاچاق كشف شده بيش از يك ميليارد ريال و در 169 پرونده،‌ ارزش كالاها بيش از يك صد ميليون ريال بوده است.

فرمانده انتظامي استان مركزي با بيان تداوم طرح هاي عملياتي ويژه پليس در مبارزه با قاچاقچيان كالا خاطر نشان كرد:‌شهروندان در صورت مشاهده هر گونه فعاليت مشكوك افراد در زمينه هاي اقتصادي، موضوع را براي بررسي تخصصي از طريق تلفن 110 به پليس گزارش كنند.

انتهای پیام/