مطالبه ۲۶ساله رهبر معظم انقلاب از مسئولان و تشکل‌های نشر درباره «کاغذ» به کجا رسید؟  ۶فوتی و شناسایی ۴۴۱مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  برنامه متفاوت پرسپولیس برای گلزنی به الهلال/تغییرات احتمالی ترکیب آیین رونمایی از مجموعه کتب کنگره ملی شهدای استان مرکزی  لبیک کاربران به فرمان «جهاد تبیین» در فضای مجازی توسط رهبر انقلاب/ حکم صادر شد؛ بسم الله! جامعه اسلامی برای مقابله با تحریف نیاز به اقدامات ماندگار فرهنگی دارد/چاپ ۱۶۰ عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است آنچه باید درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان بدانیم؛ چه واکسنی به سنین ۳ تا ۱۷ سال تزریق می‌شود؟ مذاکرات را شتاب‌زده آغاز نخواهیم کرد/ ایران در حال ارزیابی رفتار طرف‌های غربی و آمریکایی است ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برای تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۶
کد خبر: 88757
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
گزارش تصویری/

مرمت امامزاده حواخاتون روستای موت‌آباد اراک

مدیر کل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی‌استان مرکزی از پایان مرمت امامزاده حواخاتون روستای موت‌آباد شهرستان اراک خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مصطفی مرزبان مدیر کل میراث‌فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی‌استان مرکزی گفت: مرمت بام بقعه متبرکه امامزاده حواخاتون در روستای موت آباد که از خرداد ماه آغاز شده بود  روز گذشته به پایان رسید.

مرزبان این مرمت را شامل آواربرداری و سبک‌سازی بام، شیب‌بندی، ایزولاسیون و بام‌سازی نهائی به شیوه سنتی با اعتباری بالغ بر 500 میلیون ریال برشمرد.

وی گفت: بقعه امامزاده احمد و حوا خاتون در جنوب شرقی روستای موت آباد و در 15 كیلومتری جاده اراك - قم واقع شده است که بر اساس سنگ نوشته موجود در بنای آرامگاه که دارای تاریخ 487 هـ.ق است، سال احداث این بنا به سده پنجم هجری باز می گردد.

مرزبان با اشاره به اینکه امامزاده در دوره‌های ایلخانی و صفوی مرمت و توسعه یافته است، اضافه کرد: گنبد بنای امامزاده احمد از نوع گنبدهای مخروطی یا رُک است و عمده تزئینات بنا کاشیکاری معقلی یا بنایی است.

captcha
آخرین اخبار