امام جمعه تفرش:

نماز جمعه، قرارگاه اخلاق، بصیرت و ایمان است/همدلی و هم‌افزایی قرارگاه نماز جمعه را پویا می‌کند

حاجی لری با اشاره به این مطلب که نماز جمعه، قرارگاه اخلاق، بصیرت و ایمان است، گفت: از مهمترین علت‌های شکوفایی و پویایی و حرکت رو به جلوی قرارگاه نماز جمعه، همدلی و هم افزایی، کمک به رفع نواقص است.
کد خبر: ۸۸۷۵۴ تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام حاجی لری امام جمعه تفرش در گفتگو با ندای تفرش با بیان این مطلب که نماز جمعه در ساختار هندسه ی نظام اسلامی دارای ساختار بسیار شکوهمند و با عظمت است، گفت: در فضیلت نماز جمعه، سوره ای به نام سوره جمعه به ویژه آیه ی شریفه ی شماره نهم سوره جمعه مستقیما اندیشه ها را  به این موضوع بسیار مهم و اساسی توجه داده است. نماز جمعه در واقع ذکر الله است.

حاجی لری با بیان این مطلب که ذکر الله صرفاً به معنای اینکه انسان در کلمات و الفاظ یاد خدای متعال و همراه داشته باشه نیست، بلکه بسیار با فضیلت است، اظهار کرد: حوزه ی اثرگذاری ذکرالله، عرصه عملیاتی و راهبردی در درون زندگی انسان و همه ی ابعاد حیات انسان است و در زندگی فرد مسلمان به منصه ظهور می رسد.

وی ادامه داد: قرآن کریم می فرماید: «فاسعوا الی ذکرالله»  یعنی به سوی ذکر خدای متعال بشتابید. خطیب جمعه، ستاد نمازجمعه، محتوای خطبه ها، رفتار و کردار شخصی امام جمعه و دیگر مولفه ها همه از ارکان تاثیرگذاری این نهاد بسیار مقدس است.

امام جمعه تفرش با تاکید بر توجه به بعد سیاسی و آثار و پیامدهای مثبت نماز جمعه افزود: بصیرت افزایی، افزایش معرفت و دقت مخاطبان در عرصه های سیاسی و اجتماعی، توجه دادن مخاطبان به نقاط قوت و ضعف امت اسلامی، وحدت آفرینی در جامعه، انتقاد منصفانه، ارائه راهکارها برای خروج از مشکلات، دلسوزی برای جامعه اسلامی، پیگیری مطالبات صحیح و منطقی مردم با بیان شیوا، رسا، بدون تعارف های معمولی و البته با نزاکت و ادب و دیگر ابعاد، تاثیرگذاری رسانه ی نماز جمعه در جامعه و سطح کشور و بلکه بین الملل را به خوبی نمایان می کند.

حاجی لری با اشاره به این مطلب که نماز جمعه، قرارگاه اخلاق، بصیرت و ایمان است، خاطر نشان کرد: قرارگاه متشکل از عناصر و مجموعه هایی است که قرارگاه را تشکیل می‌دهند. لذا از مهمترین علت‌های شکوفایی و پویایی و حرکت رو به جلوی قرارگاه، همدلی و هم افزایی، کمک به رفع نواقص است. امیدوارم خدای متعال به همه ما به همه دلسوزان نظام اسلامی این توفیق را مرحمت بفرماید.

انتهای پیام/