مطالبه ۲۶ساله رهبر معظم انقلاب از مسئولان و تشکل‌های نشر درباره «کاغذ» به کجا رسید؟  ۶فوتی و شناسایی ۴۴۱مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  برنامه متفاوت پرسپولیس برای گلزنی به الهلال/تغییرات احتمالی ترکیب آیین رونمایی از مجموعه کتب کنگره ملی شهدای استان مرکزی  لبیک کاربران به فرمان «جهاد تبیین» در فضای مجازی توسط رهبر انقلاب/ حکم صادر شد؛ بسم الله! جامعه اسلامی برای مقابله با تحریف نیاز به اقدامات ماندگار فرهنگی دارد/چاپ ۱۶۰ عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است آنچه باید درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان بدانیم؛ چه واکسنی به سنین ۳ تا ۱۷ سال تزریق می‌شود؟ مذاکرات را شتاب‌زده آغاز نخواهیم کرد/ ایران در حال ارزیابی رفتار طرف‌های غربی و آمریکایی است ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برای تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۳
کد خبر: 88754
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
امام جمعه تفرش:

نماز جمعه، قرارگاه اخلاق، بصیرت و ایمان است/همدلی و هم‌افزایی قرارگاه نماز جمعه را پویا می‌کند

حاجی لری با اشاره به این مطلب که نماز جمعه، قرارگاه اخلاق، بصیرت و ایمان است، گفت: از مهمترین علت‌های شکوفایی و پویایی و حرکت رو به جلوی قرارگاه نماز جمعه، همدلی و هم افزایی، کمک به رفع نواقص است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام حاجی لری امام جمعه تفرش در گفتگو با ندای تفرش با بیان این مطلب که نماز جمعه در ساختار هندسه ی نظام اسلامی دارای ساختار بسیار شکوهمند و با عظمت است، گفت: در فضیلت نماز جمعه، سوره ای به نام سوره جمعه به ویژه آیه ی شریفه ی شماره نهم سوره جمعه مستقیما اندیشه ها را  به این موضوع بسیار مهم و اساسی توجه داده است. نماز جمعه در واقع ذکر الله است.

حاجی لری با بیان این مطلب که ذکر الله صرفاً به معنای اینکه انسان در کلمات و الفاظ یاد خدای متعال و همراه داشته باشه نیست، بلکه بسیار با فضیلت است، اظهار کرد: حوزه ی اثرگذاری ذکرالله، عرصه عملیاتی و راهبردی در درون زندگی انسان و همه ی ابعاد حیات انسان است و در زندگی فرد مسلمان به منصه ظهور می رسد.

وی ادامه داد: قرآن کریم می فرماید: «فاسعوا الی ذکرالله»  یعنی به سوی ذکر خدای متعال بشتابید. خطیب جمعه، ستاد نمازجمعه، محتوای خطبه ها، رفتار و کردار شخصی امام جمعه و دیگر مولفه ها همه از ارکان تاثیرگذاری این نهاد بسیار مقدس است.

امام جمعه تفرش با تاکید بر توجه به بعد سیاسی و آثار و پیامدهای مثبت نماز جمعه افزود: بصیرت افزایی، افزایش معرفت و دقت مخاطبان در عرصه های سیاسی و اجتماعی، توجه دادن مخاطبان به نقاط قوت و ضعف امت اسلامی، وحدت آفرینی در جامعه، انتقاد منصفانه، ارائه راهکارها برای خروج از مشکلات، دلسوزی برای جامعه اسلامی، پیگیری مطالبات صحیح و منطقی مردم با بیان شیوا، رسا، بدون تعارف های معمولی و البته با نزاکت و ادب و دیگر ابعاد، تاثیرگذاری رسانه ی نماز جمعه در جامعه و سطح کشور و بلکه بین الملل را به خوبی نمایان می کند.

حاجی لری با اشاره به این مطلب که نماز جمعه، قرارگاه اخلاق، بصیرت و ایمان است، خاطر نشان کرد: قرارگاه متشکل از عناصر و مجموعه هایی است که قرارگاه را تشکیل می‌دهند. لذا از مهمترین علت‌های شکوفایی و پویایی و حرکت رو به جلوی قرارگاه، همدلی و هم افزایی، کمک به رفع نواقص است. امیدوارم خدای متعال به همه ما به همه دلسوزان نظام اسلامی این توفیق را مرحمت بفرماید.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار