رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک خبر داد

آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۵۵ سال در استان مرکزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از آغاز واکسیناسیون کرونا افراد بالای ۵۵ سال یعنی متولدین ۱۳۴۵ به قبل خبر داد.
کد خبر: ۸۸۷۵۳ تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۶

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان درباره واکسیناسیون گروه های هدف اظهار کرد: از روز سه شنبه مورخ ۵ مرداد ماه ۱۴۰۰  کلیه افراد ۶۰_۵۵ اراکی می توانند با در دست داشتن کارت ملی به یکی از ۴ مراکز واکسیناسیون (ساختمان شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی اراک سالن ورزشی شهید ساکی، سالن ورزشی یادگار امام واقع در کوی رضوی، سومین مرکز تزریق واکسن واقع در انتهای خیابان قائم مقام، جنب استخر شهرداری، و مرکز تجمیعی مصلی بیت المقدس اراک)، مراجعه کرده و واکسن دُز اول خود را دریافت کنند.

وی افزود: در شهرستان ها استان مرکزی ، افراد بالای ۵۵ سال با مراجعه به مراکز واکسیناسیون تعیین شده نسبت به انجام این امر مهم اقدام نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک در ادامه تصریح کرد: افرادی که بر اساس تاریخ ثبت شده در کارت واکسیناسیون، زمان تزریق دُز دوم واکسن آسترازنکا آن ها فرا رسیده است؛ همچنان می توانند به مصلی بیت المقدس (درب میدان البرز) مراجعه کرده و دُز یادآور واکسن خود را دریافت کنند.

متولی سلامت استان مرکزی تاکید کرد: با وجود اینکه چهارم مردادماه،  آخرین فرصت مراجعه افراد بالای ۶۰ به منظور دریافت واکسن بود، مجدداً این فرصت تمدید شده است و این گروه سنی هر چه سریعتر به مراکز مربوطه مراجعه کرده و واکسن خود را دریافت کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: تا تاریخ ۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ حدود ۲۱۴۶۶۳ دُز واکسن کرونا تحویل دانشگاه علوم پزشکی اراک شده که از این تعداد ۱۵۱۴۸۹ دُز نوبت اول و ۶۳۱۷۴ دُز نوبت دوم بوده اند و در مجموع حدود ۸۲/۲ درصد آن تزریق شده است.

جمالیان در ادامه آمار دُز واکسن تزریق شده را در نوبت های اول و دوم به تفکیک بیان کرد و گفت: تاکنون از میان تعداد واکسن های تحویل گرفته شده، ۱۷۶۴۰۶ دُز واکسن در دو نوبت به افراد بر اساس اولویت بندی تزریق شده است به طوریکه ۱۲۶۴۷۱ دُز در نوبت اول و ۴۹۹۳۵ دُز در نوبت دوم بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان پیروزی بر کرونا را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کنار واکسیناسیون دانست و  از همشهریان تقاضا کرد که در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی به دنبال واکسینه کردن خود باشند.

انتهای پیام/