مطالبه ۲۶ساله رهبر معظم انقلاب از مسئولان و تشکل‌های نشر درباره «کاغذ» به کجا رسید؟  ۶فوتی و شناسایی ۴۴۱مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  برنامه متفاوت پرسپولیس برای گلزنی به الهلال/تغییرات احتمالی ترکیب آیین رونمایی از مجموعه کتب کنگره ملی شهدای استان مرکزی  لبیک کاربران به فرمان «جهاد تبیین» در فضای مجازی توسط رهبر انقلاب/ حکم صادر شد؛ بسم الله! جامعه اسلامی برای مقابله با تحریف نیاز به اقدامات ماندگار فرهنگی دارد/چاپ ۱۶۰ عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است آنچه باید درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان بدانیم؛ چه واکسنی به سنین ۳ تا ۱۷ سال تزریق می‌شود؟ مذاکرات را شتاب‌زده آغاز نخواهیم کرد/ ایران در حال ارزیابی رفتار طرف‌های غربی و آمریکایی است ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برای تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۹
کد خبر: 88753
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک خبر داد

آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۵۵ سال در استان مرکزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از آغاز واکسیناسیون کرونا افراد بالای ۵۵ سال یعنی متولدین ۱۳۴۵ به قبل خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان درباره واکسیناسیون گروه های هدف اظهار کرد: از روز سه شنبه مورخ ۵ مرداد ماه ۱۴۰۰  کلیه افراد ۶۰_۵۵ اراکی می توانند با در دست داشتن کارت ملی به یکی از ۴ مراکز واکسیناسیون (ساختمان شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی اراک سالن ورزشی شهید ساکی، سالن ورزشی یادگار امام واقع در کوی رضوی، سومین مرکز تزریق واکسن واقع در انتهای خیابان قائم مقام، جنب استخر شهرداری، و مرکز تجمیعی مصلی بیت المقدس اراک)، مراجعه کرده و واکسن دُز اول خود را دریافت کنند.

وی افزود: در شهرستان ها استان مرکزی ، افراد بالای ۵۵ سال با مراجعه به مراکز واکسیناسیون تعیین شده نسبت به انجام این امر مهم اقدام نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک در ادامه تصریح کرد: افرادی که بر اساس تاریخ ثبت شده در کارت واکسیناسیون، زمان تزریق دُز دوم واکسن آسترازنکا آن ها فرا رسیده است؛ همچنان می توانند به مصلی بیت المقدس (درب میدان البرز) مراجعه کرده و دُز یادآور واکسن خود را دریافت کنند.

متولی سلامت استان مرکزی تاکید کرد: با وجود اینکه چهارم مردادماه،  آخرین فرصت مراجعه افراد بالای ۶۰ به منظور دریافت واکسن بود، مجدداً این فرصت تمدید شده است و این گروه سنی هر چه سریعتر به مراکز مربوطه مراجعه کرده و واکسن خود را دریافت کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: تا تاریخ ۴ مرداد ماه ۱۴۰۰ حدود ۲۱۴۶۶۳ دُز واکسن کرونا تحویل دانشگاه علوم پزشکی اراک شده که از این تعداد ۱۵۱۴۸۹ دُز نوبت اول و ۶۳۱۷۴ دُز نوبت دوم بوده اند و در مجموع حدود ۸۲/۲ درصد آن تزریق شده است.

جمالیان در ادامه آمار دُز واکسن تزریق شده را در نوبت های اول و دوم به تفکیک بیان کرد و گفت: تاکنون از میان تعداد واکسن های تحویل گرفته شده، ۱۷۶۴۰۶ دُز واکسن در دو نوبت به افراد بر اساس اولویت بندی تزریق شده است به طوریکه ۱۲۶۴۷۱ دُز در نوبت اول و ۴۹۹۳۵ دُز در نوبت دوم بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان پیروزی بر کرونا را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کنار واکسیناسیون دانست و  از همشهریان تقاضا کرد که در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی به دنبال واکسینه کردن خود باشند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار