استاندار مرکزی مطرح کرد

تزریق ۱۶۷ هزار دوز واکسن کرونا در استان مرکزی

آقازاده گفت: بیش از ۱۶۷ هزار دوز تزریق واکسن کرونا در استان مرکزی انجام شده که با اختصاص مصلی اراک به بزرگترین مرکز واکسیناسیون امروز تنها ۹ هزار دوز تزریق صورت گرفته که این نشان دهنده عزم جدی برای واکسینه کردن مردم دارد.
کد خبر: ۸۸۷۴۹ تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱

به گزارش دیار آفتاب؛آقازاده استاندار مرکزی در جلسه هیأت امناء بیمارستان آیت ا... خوانساری گفت: پروژه های خیر محور با سرعت قابل توجهی به بهره برداری می رسند و این نشان از اهتمام و عمل به وعده خیرین عزیز در حوزه های مختلف است.

آقازاده گفت: اقدامات خیرین همواره ماندگار است و برای جامعه آثار و خیرات فراوانی دارد و در طی این سال ها خیرین سلامت محور خوش درخشیده اند.

وی ادامه داد: گذاری و فعالیت خیرین در حوزه سلامت در طی این چند سال اخیر بسیاری از تهدیدات را از جامعه دور کرد.

استاندار مرکزی گفت: عملکرد مجمع خیرین سلامت استان مرکزی در یک دهه اخیر بسیار قابل تقدیر است و اقدامات قابل توجهی در حوزه سلامت و بهداشت مردم انجام شده که نیاز است استمرار داشته باشد.

آقازاده گفت: روز گذشته بیش از ۱۶۷ هزار دوز تزریق واکسن کرونا در استان مرکزی انجام شده که با اختصاص مصلی اراک به بزرگترین مرکز واکسیناسیون امروز تنها ۹ هزار دوز تزریق صورت گرفته که تا به امروز بیش از ۱۷۶ هزار دوز تزریق واکسن در استان مرکزی انجام شده و این نشان دهنده عزم جدی برای واکسینه کردن مردم دارد.

جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: نزدیکی استان مرکزی و شهر اراک به پایتخت کشور نه تنها فرصت محسوب نمی شود بلکه بزرگترین تهدید در حوزه سلامت است چراکه نیروهای متخصص که وارد استان مرکزی می شوند هیچ وقت خانواده خود را به همراه نمی آورند و اگر کوچکترین کمبودی در حوزه تجهیزات مشاهده کنند دیگر تمایلی به ماندن در استان نخواهند داشت.

جمالیان گفت: سطح درآمد پزشکان متخصص در استان در ماندگاری انها بسیار اثرگذار است و لذا نیاز است نیروهای متخصص در استان از حمایت کافی برخوردار باشند تا انگیزه آنها برای خدمت به مردم دوچندان شود.

وی افزود: در طی چند سال اخیر اقدامات خیرین در حوزه سلامت بسیار قابل تقدیر و چشمگیر است و با وجود بیماری کرونا این اقدامات همچنان باید ادامه دار باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: در سالجاری در سطح شهر اراک ۱۰ اورژانس کلنگ زنی شده که ۴ پایگاه تاکنون به بهره برداری رسیده و ۶ پایگاه نیز در دستور کار است که تا پایان سال ۵۰ درصد آنها نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی اظهار کرد: در سطح شهر اراک روزانه ۹ هزار واکسن بیماری کرونا تزریق می شود که ۲ هزار آن در مصلی اراک صورت می پذیرد و اختصاص مصلی اراک به عنوان بزرگترین مرکز واکسیناسیون روند پیشرفت واکسینه کردن عمومی را بسیار جلو برده است.

جمالیان بیان کرد: اقدامات خیرین در حوزه سلامت هم برای مردم امیدبخش و امیدآفرین است و هم به کادر درمان که بیش از ۱۸ ماه با بیماری کرونادرگیر است انگیزه خدمت می دهد که جا دارد از حمایت های همه خیرین عزیز تقدیر ویژه داشته باشیم.

انتهای پیام/