مطالبه ۲۶ساله رهبر معظم انقلاب از مسئولان و تشکل‌های نشر درباره «کاغذ» به کجا رسید؟  ۶فوتی و شناسایی ۴۴۱مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  برنامه متفاوت پرسپولیس برای گلزنی به الهلال/تغییرات احتمالی ترکیب آیین رونمایی از مجموعه کتب کنگره ملی شهدای استان مرکزی  لبیک کاربران به فرمان «جهاد تبیین» در فضای مجازی توسط رهبر انقلاب/ حکم صادر شد؛ بسم الله! جامعه اسلامی برای مقابله با تحریف نیاز به اقدامات ماندگار فرهنگی دارد/چاپ ۱۶۰ عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است آنچه باید درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان بدانیم؛ چه واکسنی به سنین ۳ تا ۱۷ سال تزریق می‌شود؟ مذاکرات را شتاب‌زده آغاز نخواهیم کرد/ ایران در حال ارزیابی رفتار طرف‌های غربی و آمریکایی است ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برای تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۵
کد خبر: 88744
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی:

دهمین دوره جایزه ادبی یوسف برگزار می‌شود

کریمی گفت: دهمین دوره از جایزه ادبی یوسف در بخش‌های بزرگسال و نوجوان و یک بخش ویژه با عنوان داستان شهیدان برگزار می‌شود که امیدواریم در این سه بخش تولیدات خوبی ارسال شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت با موضوع برگزاری دهمین دوره جایزه ادبی یوسف گفت: در راستای برنامه های تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و به منظور انتقال و انعکاس فرهنگ دفاع مقدس در قالب هنر ، دهمین دوره جایزه ادبی یوسف برگزار می شود.

کریمی اظهار کرد: تولید آثار ادبی فاخر در حوزه دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس در حوزه اندیشه های داستانی و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت برای رسیدن به اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی از مهمترین اهداف این برنامه است.

وی ادامه داد: همچنین پرورش نویسندگان جوان و علاقمند در حوزه ادبیات داستانی دفاع مقدس و مقاومت از دیگر اهداف دهمین دوره از برنامه جایزه ادبی یوسف می باشد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: خوشبختانه در طی نه دوره از برگزاری جایزه ادبی یوسف علاوه بر تولید داستان های فاخر به شناسایی، رشد و تعالی استعدادهای برتر به شکل ویژه پرداخته شده و امیدواریم برگزاری دهمین دوره نیز آثار و برکات زیادی برای فرهنگ دفاع مقدس داشته باشد.

وی افزود: دهمین دوره از جایزه ادبی یوسف در بخش‌های بزرگسال و نوجوان و یک بخش ویژه با عنوان داستان شهیدان برگزار می‌شود که امیدواریم در این سه بخش تولیدات خوبی ارسال شود.

کریمی گفت:  در بخش بزرگسال و نوجوان جشنواره موضوع اصلی داستان ارسالی باید دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان سلامت باشد و البته حجم اثر ارسالی نباید بیشتر از چهار هزار کلمه باشد.

وی ادامه داد: همچنین در بخش داستان شهیدان موضوع اصلی داستان ارسالی باید مقطعی برجسته از زندگی یکی از شهدای دفاع مقدس یا مدافعان حرم استان باشد.

کریمی گفت: نکته قابل توجه در این خصوص این است که پایبندی به واقعیت در این آثار شرط اصلی است و نویسندگان باید با تحقیق و مطالعه در زندگی شهدا و با انتخاب مقطعی برجسته از زندگی آنها، با بهره‌گیری از عناصر داستانی همچون عمل داستانی، توصیف، صحنه‌پردازی و دیالوگ نسبت به نگارش داستان اقدام کنند و حجم اثر ارسالی نیز نباید بیشتر از سه هزار کلمه باشد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: با توجه به برنامه ریزی ها داستان‏‌های سه بخش بزرگسال، نوجوان و شهدا به ‏طور جداگانه داوری خواهد شد و در هر بخش جوایز جداگانه و نفیسی اهدا خواهد شد.

کریمی اضافه کرد: نکته دیگر این است که داستان‏‌های ارسالی نباید قبلاً در کتاب مستقل یا مشترک يا نشريه‌ای منتشر شده باشد و آثار ارسالی باید به شکل تایپی و در قالب فایل word ارسال شود و محدودیتی از نظر تعداد نیز برای ارسال آثار افراد وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان به شرکت در دهمین دوره جایزه ادبی یوسف می‌توانند تا تاریخ سی مهر سالجاری آثار خود را در محورهای مطرح شده به دبیرخانه دائمی کنگره شعر دفاع مقدس به نشانی اراک، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان موزه، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مرکزی و یا به نشانی اینترنتی Yosof.markazi@gmail.com ارسال کنند.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار