مطالبه ۲۶ساله رهبر معظم انقلاب از مسئولان و تشکل‌های نشر درباره «کاغذ» به کجا رسید؟  ۶فوتی و شناسایی ۴۴۱مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  برنامه متفاوت پرسپولیس برای گلزنی به الهلال/تغییرات احتمالی ترکیب آیین رونمایی از مجموعه کتب کنگره ملی شهدای استان مرکزی  لبیک کاربران به فرمان «جهاد تبیین» در فضای مجازی توسط رهبر انقلاب/ حکم صادر شد؛ بسم الله! جامعه اسلامی برای مقابله با تحریف نیاز به اقدامات ماندگار فرهنگی دارد/چاپ ۱۶۰ عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است آنچه باید درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان بدانیم؛ چه واکسنی به سنین ۳ تا ۱۷ سال تزریق می‌شود؟ مذاکرات را شتاب‌زده آغاز نخواهیم کرد/ ایران در حال ارزیابی رفتار طرف‌های غربی و آمریکایی است ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برای تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۰
کد خبر: 88737
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

هوای اراک برای دومین روز متوالی در هفته جاری ناسالم است/ تعداد روز های ناسالم امسال به 49 رسید

براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفی هوای کشور، کیفیت هوای اراک برای چهل و نهمین روز از سال جاری در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.

به گزارش دیار آفتاب؛ براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت 12 ظهر روز دوشنبه 4 مرداد ماه با شاخص 112 برای دومین روز متوالی در هفته جاری در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

طبق اطلاعات مرکز پایش هوای سازمان محیط زیست آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون است، اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور و در سه ماهه نخست سال جاری آلوده‌ترین شهر کشور بوده است که بر اساس آمارهای موجود در سال گذشته 52 روز ناسالم را به ثبت رسانده، هر چند از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون نیز امروز چهل و نهمین روز ناسالمی است که در کارنامه این کلانشهر آلوده کشور به ثبت می رسد.

در حالی که فقط در حدود یک سوم از سال جاری پشت سر گذاشته شده است اما تعداد روز های ناسالم اراک تنها سه واحد کمتر از آمار روزهای ناسالم در سال 99 است، با توجه به اینکه عمدتا روزهای ناسالم اراک به دلیل سرمای هوا و اثرات سوء آلاینده های صنعتی در فصل پاییز و زمستان رقم می خورد لذا آمار و ارقام فعلی را باید یک زنگ خطر جدی برای رکوردشکنی تعداد روزهای آلوده اراک در سال 1400 تلقی کرد.

توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا و با توجه به آسیب های ذرات معلق بر دستگاه تنفسی افراد، گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیمارن قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حدالامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار