مطالبه ۲۶ساله رهبر معظم انقلاب از مسئولان و تشکل‌های نشر درباره «کاغذ» به کجا رسید؟  ۶فوتی و شناسایی ۴۴۱مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  برنامه متفاوت پرسپولیس برای گلزنی به الهلال/تغییرات احتمالی ترکیب آیین رونمایی از مجموعه کتب کنگره ملی شهدای استان مرکزی  لبیک کاربران به فرمان «جهاد تبیین» در فضای مجازی توسط رهبر انقلاب/ حکم صادر شد؛ بسم الله! جامعه اسلامی برای مقابله با تحریف نیاز به اقدامات ماندگار فرهنگی دارد/چاپ ۱۶۰ عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است آنچه باید درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان بدانیم؛ چه واکسنی به سنین ۳ تا ۱۷ سال تزریق می‌شود؟ مذاکرات را شتاب‌زده آغاز نخواهیم کرد/ ایران در حال ارزیابی رفتار طرف‌های غربی و آمریکایی است ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برای تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۱
کد خبر: 88734
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۸

تحقیق و تفحص از وزارت صمت درباره تأمین کالاهای اساسی در مجلس کلید خورد+ متن طرح

عضو هیات رئیسه مجلس گفت‌: تحقیق و تفحص از وزارت صمت در بحث تامین کالاهای اساسی در مجلس کلید خورد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: تحقیق و تفحص از وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت بازرگانی دولتی ایران در مجلس کلید خورد.

وی افزود: نمایندگان درخواست‌کننده برای این تحقیق و تفحص به دنبال آن هستند تا از نحوه تأمین کالاهای اساسی در سال‌های قبل تفحص به عمل آید.

متن کامل طرح تحقیق و تفحص از وزارت صنعت، معدن و تجارت و اسامی درخواست کنندگان این تفحص به شرح زیر است:

باسمه تعالی

تقاضای تحقیق و تفحص در خصوص عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص نحوه تأمین و توزیع کالاهای اساسی

با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال 1400 به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» نام‌گذاری نمودند، لازم است مجلس از حیث وظیفه نظارتی خود نسبت به پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها در مسیر ارائه خدمات به مردم اقدام کند. یکی از موانع در مسیر توزیع کالاهای اساسی عملکرد ضعیف دستگاه‌های متولی تأمین و توزیع کالاهای اساسی است، به گونه‌ای که در تأمین و توزیع گندم، آرد و نان مشکلات عدیده‌ای برای مردم به وجود آمد و همچنین به دلیل عملکرد ضعیف در نظارت گندم، آرد و نان با یارانه دولتی به کشورهای همسایه قاچاق گردیده است. در خصوص تأمین و توزیع روغن، شکر، مرغ و برنج و دیگر کالاهای اساسی مدیریت مناسبی انجام نشده و بعضا کالاهای خریداری شده توسط شرکت بازرگانی دولتی جهت تنظیم بازار و توزیع بین مردم به نحو مناسبی توزیع نمی‌گردد. لازم است عملکرد شرکت بازرگانی دولتی و دیگر متولیان در این خصوص ارزیابی شود تا در این حوزه اگر سوء مدیریت وجود داشته با متخلفان و خاطیان برخورد جدی شود.

ضمنا در انتصابات مدیران، واگذاری سیلوها و نحوه وصول مطالبات شرکت‌ها و دستگاه‌های متولی مکاتباتی در خصوص عملکرد وزارات صنعت، معدن و تجارت و شرکت بازرگانی دولتی واصل شده است که بیانگر حاکم بودن رابطه بر ضابطه و عدم توجه به شایسته سالازی است. لازم است بررسی شود عملکرد این سازمان‌ها و دستگاه‌ها به چه نحو انجام می‌شود. بنابراین برای روشن شدن این موضوع لازم است در این حوزه تحقیق و تفحص انجام گیرد.

 1. حسینعلی حاجی دلیگانی
 2. سید مصطفی آقامیرسلیم
 3. احسان ارکانی
 4. سلمان اسحاقی
 5. روح اله ایزدخواه
 6. علی اکبر بسطامی
 7. هاجر چنارانی
 8. انور حبیب‌زاده بوکانی
 9. علی حدادی
 10. محمدحسین حسین‌زاده
 11. اسماعیل حسین زهی
 12. حسین حق‌وردی
 13. علی خضریان
 14. حسین رجایی ریزی
 15. سیداحمد رسولی‌نژاد
 16. ابراهیم رضایی
 17. قاسم ساعدی
 18. مالک شریعتی نیاسر
 19. مهدی شریفیان
 20. مهدی طغیانی
 21. کمال علیپور خنکداری
 22. سید مهدی فرشادان
 23. محمدحسین فرهنگی
 24. احمد محرم‌زاده یخفروزان
 25. جلال محمودزاده
 26. حسین میرزایی
 27. مجید نصیرایی
 28. غلامحسین کرمی

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار