25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند! ناتوی آسیایی؛ چرا پیوستن به سازمان شانگهای برای ایران اهمیت دارد؟ ورود ۵ میلیون دُز واکسن سینوفارم به کشور/آغاز واکسیناسیون زیر ۱۸ سال از مهر ماه بازگشت بی سابقه نخبگان علمی به کشور/ ایران رتبه ۷۸ را برای ماندن استعداد‌های خود در داخل دارد نمایش گروه کلاه‌سفیدهای ایرانی برای آژانس انرژی اتمی/ در جلسه میان گروسی با طرف ایرانی چه گذشت؟ غفلت از ظرفیت‌های بخش کشاورزی در توسعه اقتصادی کشور/ امید کشاورزان برای اصلاح الگوی کشت در دولت رئیسی ادامه پروژه تخریب برکت/ چرا ادعای «پرداخت یک‌میلیارد دلار برای واکسن ایرانی» از اساس کذب است قیمت بلیط هواپیما برای اربعین اعلام شد/ تشریح شرایط اعزام زائران به عراق واردات خودرو آزاد شد؟/شرایط ورود خودروهای خارجی به کشور موانع سرمایه گذاری باید برداشته شود
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸
کد خبر: 88712
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۲

طلای المپیک فراتر از هر مدال جهانی دیگری است / افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای همواره موفق‌تر هستند

قهرمان ووشوی بانوان کشور با بیان این که هر ورزشکاری آرزوی حضور در المپیک را دارد، کسب مدال طلای المپیک را بسیار بااهمیت و دشوار دانست.

به گزارش دیار آفتاب؛ شهربانو منصوریان در گفتگو با صاحب نیوز؛ ضمن تبریک و تمجید از مدال المپیک جواد فروغی که روز گذشته در رشته تیراندازی اولین طلای المپیک 2021 را برای ایران به ارمغان  آورد، گفت: گرفتن سهمیه حضور در المپیک آرزوی هر ورزشکاری است و حال این که گرفتن مدال  المپیک آن هم مدال طلای المپیک بسیار حائز اهمیت و البته کاری دشوار است.

این چهره شناخته شده رشته ووشو بانوان در مورد جایگاه المپیک در بین رقابت‌های جهانی با بیان این که به نظر من مدال المپیک 80 درصد مهم‌تر از مدال سایر رقابت‌های بین المللی است، تصریح کرد: در جام جهانی رشته‌های مختلف تنها فدراسیون و طرفداران آن رشته در کشورهای مختلف درگیر هستند و رقابت‌ها را پیگیری می‌کنند اما در المپیک همه فدراسیون‌های ورزشی درگیر هستند و زمانی که بیان می‌شود ورزشکاری از یک کشور برنده یک مدال شده است گفته می‌شود فلان کشور در المپیک مدال گرفته است.

وی ادامه داد: در بین رقابت‌های ورزشی دنیا المپیک بیشتر از سایر رقابت‌ها مورد توجه مردم دنیاست و کل جهان آن را پیگیری می‌کنند تا ببینند کدام کشورها جایگاه‌های ورزشی برتر جهان را از آن خود می‌کنند.

منصوریان در مورد کسب طلای المپیک توسط ورزشکاری که با امکانات حداقلی و با تمرین در زیرزمین یک بیمارستان خود را به این موفقیت رسانده است، اظهار کرد: معمولاً افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای حضور در رقابت‌ها داشته و همواره موفق‌تر بوده‌اند تا کسانی که با امکانات بیشتر و در رفاه هستند.

دیروز جواد فروغی در فینال تپانچه بادی المپیک توکیو به مقام قهرمانی دست پیدا کرد و نخستین مدال المپیک تاریخ تیراندازی ایران را به ارمغان آورد. فروغی پرستار بخش کرونای بیمارستان حضرت بقیة الله -عجّل الله تعالی فرجه- سپاه پاسداران است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار