استاندار مرکزی:

نظارت بر تالارها و رستوران ها با جدیت اعمال شود/تعطیلی شهربازی اراک

آقازاده گفت: نیاز است شرایط قرمزی کرونا برای تالارها و رستوران ها با جدیت اعمال شود و شهربازی اراک تعطیل شود.
کد خبر: ۸۸۷۰۴ تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۷

به گزارش دیار آفتاب؛ آقازاده استاندار مرکزی در جلسه ستاد کرونا گفت: متاسفانه در طی چند هفته اخیر میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به پایین ترین حد خود رسیده و استان مرکزی که در برخی از مقاطع رعایت پروتکل ها در آن بیش از ۸۷ درصد بوده امروز به حدود ۳۰ درصد رسیده که قابل تامل نیست.

آقازاده اظهار کرد: در شرایط فعلی که کادر بهداشت و درمان وضعیت مناسبی ندارند و بسیار خسته هستند نیاز است مردم همیاری و مشارکت بیشتری با این عزیزان داشته باشند چراکه شرایط بسیار خطرناک است.

وی ادامه داد: خوشبختانه از نظر واکسیناسیون کرونا استان مرکزی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و دومین استان برتر در سطح کشور هستیم.

استاندار مرکزی گفت: همچمنین از نظر ایجاد نظم و انضباط در روند واکسیناسیون شرایط بسیار قابل قبولی داریم و در تزریق دوزاول و دوم در رده های مختلف سنی از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

وی افزود: وضعیت مناسب استان مرکزی در خصوص بیماری کرونا نشان از تلاش همه جانبه مسئولین و دستگاه های متولی برای مقابله با بیماری کرونا است.

آقازاده بیان کرد: در سطح اراک و شهرهای بزرگ استان در مراکزواکسیناسیون هیچ گونه تجمع و ازدحامی صورت نمی گیرد و این مسئله کاملا قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: نیاز است مردم با جدی گرفتن پروتکل های بهداشتی و دوری از هرگونه عادی انگاری شرایط را درک کنند تا در مناسبت های آینده همچون محرم و صفر که علاقمندان بسیاری برای برگزاری این مراسم وجود دارد دچار محدودیت های سخت نباشیم.

استاندار مرکزی افزود: نیاز است شرایط قرمزی کرونا برای تالارها و رستوران ها با جدیت اعمال شود و شهربازی اراک تعطیل شود.

وی اظهار کرد: استان مرکزی در طی یک سال و نیم گذشته سرآمد مقابله همه جانبه با بیماری کرونا بوده و اقدامات قابل توجهی تاکنون در حوزه های مختلف انجام شده است.

وی افزود: اصناف در شهرهای قرمز مهلت سه روزه برای جدی گرفتن رعایت پروتکل ها دریافت خواهند کرد که در صورت عدم جدی گرفتن پروتکل ها قطعا شرایط قرمزی اعمال خواهد شد.

استاندار مرکزی بیان کرد: خوشبختانه حتی یک گزارش هم از عدم رعایت پروتکل ها در مراسمات عید سعید قربان دریافت نشده که این نشان دهنده جدی گرفتن مراکز و هیئت های مذهبی و اهمیت سلامت مردم برای آنها دارد که در برگزاری مراسمات عید سعید غدیر نیز مصوبه قبلی لازم الاجراست و با رعایت پروتکل ها و نظارت سازمان تبلیعات می توانند مراسمات را برگزار کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه نماز جمعه اراک با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود که قابل تقدیر است و این ها نشان دهنده مسئولیت پذیری جامعه مذهبی استان دارد.

آقازاده گفت: بر اساس ستاد ملی مقابله با کرونا عوامل انتخابات ۲۸ خرداد ماه واکسینه شدند اما نیروی انتظامی علیرغم ارتباط زیاد با مردم هنوز سهمیه ای دریافت نکرده است که باید بر طبق مصوبه ستاد ملی کرونا سهمیه ای به ناجا اختصاص پیدا کند.

وی افزود: سعی بر این داریم از ابتدای مهر ماه بازگشایی مدارس را داشته باشیم و در شورای اموزش وپرورش استان مصوب کردیم ۱۲ هزار معلم استان و همچنین کادر درمان را واکسینه کنیم.

استاندار مرکزی اظهار کرد: در خصوص برگزاری مراسمات در ماه محرم در هفته آینده ستاد مقابله با کرونا تصمیم گیری خواهیم کرد و در خصوص اطعام غدیر اگر تجمعی صورت نپدیرد می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی این اقدام را انجام داد.

استاندار مرکزی گفت: شرایط شهرستان محلات بسیار نگران کننده است و نیاز است در طی ده روزآینده محدودیت های سخت تری در این شهرستان به جهت توریستی بودن آن اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین یک تیم ویژه بازرسی برای بررسی شرایط شهرستان محلات به زودی عازم این شهرستان خواهندشد و گزارشات آن را به استان اعلام می کنند.

انتهای پیام