رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک:

درصد درگیری کودکان به سویه جدید کرونا بسیار بیشتر است/ میزان ابتلا و فوتی‌های کرونا در محلات نگران‌کننده است

جمالیان گفت: درصد درگیری کودکان به سویه جدید کرونا بسیار بیشتر از سویه‌های دیگر است و در صورت سهل‌انگاری فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر در استان اتفاق می‌افتد.
کد خبر: ۸۸۷۰۲ تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۵

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک در ستاد مقابله با کرونای استان مرکزی گفت: مصلی بیت‌المقدس اراک به عنوان بزرگترین مرکز واکسیناسیون استان مرکزی و حتی کشور با ۲۰ جایگاه از امروز سوم مرداد ماه آغاز شد و در هر ساعت یک‌هزار نفر در این مرکز واکسینه می‌شوند.

جمالیان اظهار کرد: درست از زمانی که استان مرکزی وارد شرایط قرمز شد، مراسمات عروسی بیشتر به چشم می‌خورد و از طرفی پارک‌ها و فضاهای عمومی استان تا ساعات پایانی شب‌ها مملو از جمعیت است.

وی ادامه داد: درصد درگیری کودکان به سویه جدید کرونا بسیار بیشتر از سویه‌های دیگر است و در صورت سهل‌انگاری فاجعه‌ای جبران ناپذیر در استان اتفاق می‌افتد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک بیان کرد: شرایط ابتلا و فوتی‌های کرونا در شهرستان محلات نگران‌کننده است و فرماندار این شهرستان و ستاد مدیریت بیماری کرونا استان براي جلوگيري از افزایش میزان مبتلایان برنامه‌ریزی کنند.

جمالیان افزود: تاکنون سنین ۸۰ درصد به بالا ۷۹ درصد، ۷۵تا ۷۹ سال ۸۴ درصد، ۷۰ تا ۷۴ سال ۸۳ درصد، ۶۵ تا ۶۹ سال ۷۶ درصد و ۶۰ تا ۶۵ درصد هم ۶۴ درصد در استان مرکزی واکسینه شده‌اند.

شمار موارد بستری کرونا در هفته چهارم تیرماه ۱۶ درصد رشد داشته است

علیمحمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی در هفته چهارم تیرماه ۲ هزار و ۷۱ مورد گزارش شد که نسبت به هفته سوم همین ماه تغییری نداشته است.

علیمحمدی اظهار کرد: شمار موارد بستری کرونا نیز از ۱۷۴ مورد در هفته سوم تیرماه به ۲۰۲ مورد در هفته چهارم رسید که ۱۶ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: موارد سرپایی کرونا در هفته چهارم استان مرکزی یک‌هزار و ۸۶۹ مورد گزارش شد که نسبت به هفته سوم همین ماه ۲ درصد کاهش داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: هفته چهارم تیرماه ۲۴ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که نسبت به هفته سوم تیر ۸۵ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان هفته چهارم تیرماه جاری، ۱۴۰ هزار و ۳۴۳ ۱۲۹ مورد رپیت تست در استان مرکزی انجام شده که۲۳ هزار و ۲۹۷ مورد آن مثبت اعلام شد.

انتهای پیام/