در عید سعید قربان؛

تعداد هزار و 30 رأس دام در استان مرکزی مورد نظارت و بازرسی قرار گرفت

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: در عید سعید قربان کشتار هزار و 30 رأس دام سبک و سنگین در استان مورد نظارت و بازرسی قرار گرفت.
کد خبر: ۸۸۷۰۰ تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴

به گزارش دیار آفتاب؛ محسن شانقی اظهار کرد: در راستای بازرسی بهداشتی بر دام‌های قربانی در روز عید سعید قربان و به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت دام های قربانی و تامین بهداشت عمومی این اداره کل با ساماندهی تعداد 44 اکیپ ثابت و سیار در قالب تعداد 61 نفر بازرسین بهداشتی و ناظرین شرعی از ساعت 7 الی 13 در مکان های از قبل تعیین شده از قبیل ادارات دامپزشکی شهرستانها، کشتارگاه های دام و میادین دام و نیز اکیپ های سیار همشهریان عزیز را در انتخاب دام سالم و نظارت بر کشتار و بازرسی بهداشتی گوشت یاری نمودند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی افزود: در همین راستا تعداد هزار و 30 راس دام زنده( گاو، گوسفند و بز) و تعداد 506 راس لاشه بازرسی شده و تعداد 2 راس لاشه گوسفند ضبط و تعداد 28 راس اصلاحی که مقدار 65 کیلوگرم لاشه ضبط و تعداد 218 عدد کبد، ریه و کلیه ضبط و اصلاح و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی درخصوص فرآورده های خام دامی مراتب را با شماره‌ تلفن‌ 1512 سامانه پاسخگویی به شکایات مردمی اطلاع داده تا برخورد قانونی لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/