ورزشی| دیارآفتاب گزارش می دهد؛

اظهارات جنجالی پای منصوریان را به کمیته اخلاق باز کرد/ سرمربی آلومینیوم برای اثبات فساد در فوتبال احضار شد!

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با احضار علیرضا منصوریان به این کمیته، اعلام کرد که منصوریان باید اظهارات اخیر خود درباره فساد در فوتبال را با سند و مدرک ثابت کند.
کد خبر: ۸۸۶۸۷ تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا منصوریان سرمربی تیم آلومینیوم اراک به دلیل حواشی دیدار با تراکتور تبریز و اظهاراتش در خصوص فساد در فوتبال به کمیته اخلاق احضار شده است.

طى نامه اى از سوى كميته اخلاق عليرضا منصوريان روز چهارشنبه ٦ مردادماه ساعت ١٧:٣٠ جهت اداى پاره اى توضيحات به اين كميته دعوت شده است همچنین در اين دعوتنامه به همراه داشتن اسناد و مدارك مورد ادعاى عليرضا منصوريان تأكيد شده است، بر اساس اطلاعیه درج شده در سایت فدراسیون فوتبال عدم حضور نامبرده مانع از برگزاری جلسه رسیدگی و اتخاذ تصمیم نخواهد بود.

گفتنی است منصوریان در جریان دیدار تیم آلومینیوم با تراکتور بشدت قضاوت داور و عملکرد داور چهارم را مورد انتقاد قرار داد و در نهایت بعد از دریافت کارت قرمز از کنار زمین اخراج شد، اما وی هم در حین اخراج و هم به طور مفصل در برنامه جمعه شب فوتبال برتر اظهاراتی را در مورد فساد در فوتبال ایران داشت که بسیار جنجالی بود.

سرمربی آلومینیوم اراک در گفتگوی تلفنی با برنامه فوتبال برتر گفت: صحبت هایی که در بازی و حین خروج از زمین گفتم، عین واقعیت بود. هم شما می دانید و هم من می دانم که در همه جای فوتبال ایران فساد بیداد می کند. فوتبال ما اگر کسی بیاید بگوید پاک است باید او را دیوانه بدانیم. 

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تأکید کرد: داخل فوتبال ما ناپاک است. نگذارید که من در رسانه ملی از نقطه شروع فساد در فوتبال صحبت کنم. فساد در همه سطوح فوتبال ما هست. من دیروز با آقای کامرانی فر هم صحبت کردم و گفتم که شما یکی از 4 نفری هستید که در جایی قرار گرفته اند که رویش پودر طلا ریخته شده و زیر یک باتلاق بزرگ است. نباید مربیان دغدغه این را داشته باشند که چرا برای فلان مربی فقط فلان داورها سوت می زنند. فساد صرفا در لیگ دو نیست. برای لاپوشانی کار لیگ دسته دو را تعطیل کردند. فساد ولی در لیگ یک هست خیلی لاکچری ترش در لیگ برتر هم است. هنوز هم پای حرف هایم هستم و عقب نشینی نمی کنم.

منصوریان افزود: شاید در رابطه با عصبانیتم بعد از اخراج کار جالبی نکردم ولی وقتی بیرون آمدم، هر چیزی در مورد فساد فوتبال گفتم همه عین روز می دانند که نمی توان رویشان سرپوش بگذاریم. ریشه فساد در فوتبال را همه می دانیم ولی نمی توانیم در رسانه ملی آن را بگوییم. چون اثبات فساد بسیار سخت است. اگر این فساد گسترش یابد، آدم های سالم دیوانه می شوند. در دو سه سال آینده اگر این رویه را برویم باید در فوتبال ایران را تخته کنیم. شما گفتید که من در آن صحنه رد داده بودم ولی به هیچ عنوان این گونه نبود و رد نداده بودم.

حال باید دید منصوریان برای این اظهارات خود مدارکی را به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ارئه خواهد کرد و یا در غیر اینصورت سرمربی تیم آلومینیوم احتمالاً با جریمه و محرومیت از سوی این کمیته مواجه می شود.

انتهای پیام/