منتخبین ششمین دوره شورای شهر اراک:

فرآیند انتخاب شهردار اراک تعیین شد/ نامزدهای شهرداری بر اساس شاخص ها رتبه بندی خواهند شد

اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی کلانشهر اراک با صدور بیانیه ای از تعیین فرآیند انتخاب شهردار اراک پس از برگزاری چندین جلسه اختصاصی و مشورت با نخبگان مختلف در حوزه مدیریت شهری خبر دادند.
کد خبر: ۸۸۶۸۵ تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳

به گزارش دیار آفتاب؛ اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی کلانشهر اراک با صدور بیانیه ای ضمن اشاره به بحث، بررسی و برگزاری چندین جلسه اختصاصی از تعیین فرآیند انتخاب شهردار اراک خبر دادند.

در این بیانیه آمده است: بر اساس این فرآیند،پس از تطابق وضعیت نامزدهای بالقوه و معرفی شده با شرایط اولیه اختصاصی و عمومی اعلامی توسط وزارت کشور و تائید احراز شرایط، به ارزیابی هر یک از نامزدها بر مبنای شاخص های تعیین شده توسط اعضاء پرداخته خواهد شد و پس از مباحثه جمعی،برای هر شاخص، به نامزد مورد بررسی امتیاز داده خواهد شد.

اعضای منتخب شورای اسلامی کلانشهر اراک تلاش نمودند با دقت و اختصاص زمان مناسب و در فرآیندی نظام‌مند و با بهره گیری از مشورت خبرگان و نخبگان مختلف از جمله در حوزه مدیریت شهری،شاخص ها را تعیین نمایند که می توان به شاخص هائی چون: ولایتمداری و روحیه جهادی و انقلابی، کارآمدی، امانت داری بیت المال، مردمی بودن، شجاعت، تفکر شورائی، شناخت از ظرفیت های مدیریت شهري اراک، تحول گرا و قدرت ایجاد تغییر، فساد ستیزی و .... اشاره کرد.

این فرآیند منجر به رتبه بندی افراد و شناخت شرایط هر یک از نامزدها در شاخص های مختلف می گردد که بر اساس آن، تعدادی از نامزدها که امتیاز بیشتری را در ارزیابی شاخص ها بدست آورند، برای مصاحبه و گفتگو با اعضای منتخب، دعوت خواهند شد. در نهایت، پس از استماع نظرات تمامی نامزدهای نهایی و بحث و بررسی در مورد هر یک از آنها، تصمیم گیری نهائی برای انتخاب شهردار کلانشهر اراک بر اساس رای اکثریت انجام خواهد شد.

این بیانیه در پایان خاطرنشان می کند: داوطلبان تصدی مسئولیت شهرداری اراک می توانند در صورت برخورداری از شرایط اولیه قانونی،نسبت به ارائه رزومه خود طی بازه زمانی سوم تا دهم مرداد ماه به نشانی پست الکترونیکی arak_shora@mihanmail.ir اقدام نمایند تا در فرایند بررسی ها وارد شوند. همچنین سایر همشهریان گرامی و نهادها و انجمن های علمی و مردم نهاد می توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به آدرس اعلام شده، منتخبین خود را در انتخاب شهرداری شایسته کلانشهر اراک یاری رسانند.

انتهای پیام/