مطالبه ۲۶ساله رهبر معظم انقلاب از مسئولان و تشکل‌های نشر درباره «کاغذ» به کجا رسید؟  ۶فوتی و شناسایی ۴۴۱مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  برنامه متفاوت پرسپولیس برای گلزنی به الهلال/تغییرات احتمالی ترکیب آیین رونمایی از مجموعه کتب کنگره ملی شهدای استان مرکزی  لبیک کاربران به فرمان «جهاد تبیین» در فضای مجازی توسط رهبر انقلاب/ حکم صادر شد؛ بسم الله! جامعه اسلامی برای مقابله با تحریف نیاز به اقدامات ماندگار فرهنگی دارد/چاپ ۱۶۰ عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است آنچه باید درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان بدانیم؛ چه واکسنی به سنین ۳ تا ۱۷ سال تزریق می‌شود؟ مذاکرات را شتاب‌زده آغاز نخواهیم کرد/ ایران در حال ارزیابی رفتار طرف‌های غربی و آمریکایی است ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برای تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۲
کد خبر: 88685
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
منتخبین ششمین دوره شورای شهر اراک:

فرآیند انتخاب شهردار اراک تعیین شد/ نامزدهای شهرداری بر اساس شاخص ها رتبه بندی خواهند شد

اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی کلانشهر اراک با صدور بیانیه ای از تعیین فرآیند انتخاب شهردار اراک پس از برگزاری چندین جلسه اختصاصی و مشورت با نخبگان مختلف در حوزه مدیریت شهری خبر دادند.

به گزارش دیار آفتاب؛ اعضای منتخب ششمین دوره شورای اسلامی کلانشهر اراک با صدور بیانیه ای ضمن اشاره به بحث، بررسی و برگزاری چندین جلسه اختصاصی از تعیین فرآیند انتخاب شهردار اراک خبر دادند.

در این بیانیه آمده است: بر اساس این فرآیند،پس از تطابق وضعیت نامزدهای بالقوه و معرفی شده با شرایط اولیه اختصاصی و عمومی اعلامی توسط وزارت کشور و تائید احراز شرایط، به ارزیابی هر یک از نامزدها بر مبنای شاخص های تعیین شده توسط اعضاء پرداخته خواهد شد و پس از مباحثه جمعی،برای هر شاخص، به نامزد مورد بررسی امتیاز داده خواهد شد.

اعضای منتخب شورای اسلامی کلانشهر اراک تلاش نمودند با دقت و اختصاص زمان مناسب و در فرآیندی نظام‌مند و با بهره گیری از مشورت خبرگان و نخبگان مختلف از جمله در حوزه مدیریت شهری،شاخص ها را تعیین نمایند که می توان به شاخص هائی چون: ولایتمداری و روحیه جهادی و انقلابی، کارآمدی، امانت داری بیت المال، مردمی بودن، شجاعت، تفکر شورائی، شناخت از ظرفیت های مدیریت شهري اراک، تحول گرا و قدرت ایجاد تغییر، فساد ستیزی و .... اشاره کرد.

این فرآیند منجر به رتبه بندی افراد و شناخت شرایط هر یک از نامزدها در شاخص های مختلف می گردد که بر اساس آن، تعدادی از نامزدها که امتیاز بیشتری را در ارزیابی شاخص ها بدست آورند، برای مصاحبه و گفتگو با اعضای منتخب، دعوت خواهند شد. در نهایت، پس از استماع نظرات تمامی نامزدهای نهایی و بحث و بررسی در مورد هر یک از آنها، تصمیم گیری نهائی برای انتخاب شهردار کلانشهر اراک بر اساس رای اکثریت انجام خواهد شد.

این بیانیه در پایان خاطرنشان می کند: داوطلبان تصدی مسئولیت شهرداری اراک می توانند در صورت برخورداری از شرایط اولیه قانونی،نسبت به ارائه رزومه خود طی بازه زمانی سوم تا دهم مرداد ماه به نشانی پست الکترونیکی arak_shora@mihanmail.ir اقدام نمایند تا در فرایند بررسی ها وارد شوند. همچنین سایر همشهریان گرامی و نهادها و انجمن های علمی و مردم نهاد می توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به آدرس اعلام شده، منتخبین خود را در انتخاب شهرداری شایسته کلانشهر اراک یاری رسانند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار