مطالبه ۲۶ساله رهبر معظم انقلاب از مسئولان و تشکل‌های نشر درباره «کاغذ» به کجا رسید؟  ۶فوتی و شناسایی ۴۴۱مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  برنامه متفاوت پرسپولیس برای گلزنی به الهلال/تغییرات احتمالی ترکیب آیین رونمایی از مجموعه کتب کنگره ملی شهدای استان مرکزی  لبیک کاربران به فرمان «جهاد تبیین» در فضای مجازی توسط رهبر انقلاب/ حکم صادر شد؛ بسم الله! جامعه اسلامی برای مقابله با تحریف نیاز به اقدامات ماندگار فرهنگی دارد/چاپ ۱۶۰ عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان مرکزی دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است آنچه باید درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان بدانیم؛ چه واکسنی به سنین ۳ تا ۱۷ سال تزریق می‌شود؟ مذاکرات را شتاب‌زده آغاز نخواهیم کرد/ ایران در حال ارزیابی رفتار طرف‌های غربی و آمریکایی است ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید برای تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود
چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۸
کد خبر: 88684
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴

واکسن کرونا به افراد بالای ۵۸ سال رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اراک از آغاز برنامه واکسیناسیون کرونا در افراد بالای ۵۸ سال در استان مرکزی خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ یاسر قربانی ضمن اشاره به تزریق واکسن کرونا مطابق با سند ملی گفت: از روز یکشنبه مورخ سوم مرداد ماه ۱۴۰۰، کلیه افراد بالای ۵۸ سال به یکی از سه مرکز واکسیناسیون تجمیعی اراک( مرکز واکسیناسیون شماره یک واقع در شهرک مصطفی خمینی، کوی گلستان، ساختمان شماره ۲ دانشگاه علوم پزشکی اراک سالن ورزشی شهید ساکی، دومین مرکز تزریق واکسن واقع در کوی رضوی، خیابان فارابی، سالن ورزشی یادگار امام و سومین مرکز تزریق واکسن واقع در انتهای خیابان قائم مقام، جنب استخر شهرداری، مرکز مدیریت بحران) مراجعه کرده و نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند و در راستای تسریع در ایمن سازی جامعه، کوشا باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: کلیه متولدین ۱۳۴۰ به قبل که به هر دلیلی موفق به دریافت واکسن کرونا نشده‌اند، تنها تا روز دوشنبه هفته جاری فرصت دارند که با مراجعه به مراکز مربوطه، واکسن خود را دریافت کنند چراکه پس از آن دانشگاه علوم پزشکی اراک هیچ قولی در تامین واکسن این گروه نخواهد داد.

قربانی در ادامه در خصوص واکسینه شدن افراد مبتلا به بیماری ام اس نیز گفت:  افراد دارای بیماری ام اس به دلیل احتمال آسیبی که به‌واسطه ابتلا به کرونا متوجهشان می شود و با توجه به اینکه جزء گروههای پر خطر می باشند، نباید نسبت به تزریق به‌موقع واکسن آن ها تعلل ایجاد کرد، از این رو با پیگیری های صورت گرفته از روز یکشنبه هفته جاری واکسیناسیون این گروه پرخطر آغاز می شود که با توجه به شرایط آن ها، با این گروه تماس گرفته می شود و مکان و زمان مراجعه به صورت تلفنی و یا پیامک اعلام خواهد شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان تصریح کرد: واکسن نقش بسیار مهمی در پیشگیری از این بیماری دارد، اما فقط اکتفا به واکسن کافی نیست و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان یک امر ضروری می باشد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار