دریادار سیاری:

بهره‌گیری از تجربیات دفاع مقدس در حوزه پدافند زیستی/ ارتش مسیر پر افتخار خدمت به مردم را ادامه می‌دهد

معاون هماهنگ‌کننده ارتش با اشاره به اقدامات قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) آجا گفت: ارتش مسیر پر افتخار خدمت به مردم را تا حصول نتیجه ادامه می‌دهد.
کد خبر: ۸۸۶۷۳ تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۵

به گزارش دیار آفتاب؛ امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ‌کننده ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، در خصوص شکل‌گیری قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) ارتش اظهار داشت: این قرارگاه پس از فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی و ابلاغیه ستاد کل نیرو‌های مسلح در ارتش شکل گرفت و متعاقب آن، فعالیت خود را به سرعت در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا آغاز کرد.

وی با اشاره به اقدامات قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا (ع) ارتش گفت: نخستین گامی که در این قرارگاه برداشته شده است، حفظ سلامت کارکنان ارتش و جلوگیری از شیوع این ویروس در سطح مراکز نظامی آجا بوده است؛ با این اقدام، مهمترین مولفه یعنی توان نظامی ما مصون ماند و توانستیم با وجود ویروس کرونا ماموریت‌های خود را در جهت تامین امنیت کشور بدون هیچ‌گونه خللی انجام دهیم.

دریادار سیاری افزود: با اقداماتی که توسط این قرارگاه صورت گرفت، کمترین سطح بیماری را بین کارکنان وظیفه و پایور داشتیم؛ همچنین مسئله بعدی، تمهیدات این قرارگاه در حوزه کمک‌رسانی در سطح ملی در جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا بود که در این رابطه واگذاری بیمارستان‌ها، پای کار آمدن کادر درمان و فعالیت ظرفیت‌های دیگری از ارتش جمهوری اسلامی را داشتیم که از این ظرفیت‌ها ضمن مداوای بیماران در راستای غربالگری، ضدعفونی معابر، رفع آلودگی، کمک به استان‌ها، ایجاد نقاهتگاه‌ها، ایجاد ایستگاه‌های سلامت و بیمارستان‌های سیار در سطح کشور استفاده شد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش خاطرنشان کرد: امروز این توان در ارتش جمهوری اسلامی وجود دارد که مسیر پر افتخار خدمت به مردم را تا هر جایی که نیاز باشد و نتیجه حاصل شود، ادامه دهد.

وی با اشاره به بهره‌گیری از تجربیات دوران دفاع مقدس در عرصه مقابله با کرونا عنوان کرد: در حوزه پدافند زیستی از تجربیات ارتش جمهوری اسلامی ایران که در دفاع مقدس و مقابله با حملات شیمیایی داشتیم نیز استفاده کرده‌ایم.

امیر سیاری در پایان گفت: ارتش در هر وضعیتی اجرای ماموریت‌های رزمی، تامین امنیت و حفظ تمامیت ارضی کشور را در الویت کار خود دارد و با قدرت در این مسیر گام برمی‌دارد.

انتهای پیام/ 221